Prisijungėme prie pilietinės akcijos „Konstitucija gyvai“

pp    Spalio 25 – oji diena metų kalendoriuje žymima kaip Konstitucijos diena. Ir šiais metais Lietuvoje vyko renginiai, kviečiantys priminti pagrindinio mūsų šalies įstatymo svarbą. Konstitucijos žinių egzaminas, Konstitucijos taurės įteikimas, o šiemet dar ir pilietinė akcija – „Konstitucija gyvai".

Antazavės Juozo Gruodžio vidurinė mokykla taip pat nepamiršo šios ypatingos dienos ir prisijungė prie Lietuvos mokinių neformaliojo vaikų švietimo centro kvietimo. Dūzgė visa mokykla: mažieji mūsų bendruomenės nariai per pirmąją pamoką piešė saulės spinduliuose pavaizduotas savo teises, 5 – 12 klasių mokiniai (iš anksto pasirinkę norimą nuostatą) per pertraukas konstitucijoje skelbiamus teiginius reiškė vaidindami, žygiuodami ir skanduodami, „streikuodami", pasakodami ir deklamuodami, sukdami ratą ir šokinėdami per šokdynę ar pan. Visos klasės sumaniai ir kūrybiškai parengė savo teises, pareigas bei laisves „gyvai". Tada mokiniai kartu su savo mokytojais susikibę už rankų sustojo gyvąja grandinėle ir pakeldami rankas į viršų paeiliui garsiai sakė tam tikrą žodį ar žodžių grupę. Taip per viso trečiojo aukšto koridorių nuvilnijo mūsų Konstitucijos 18 straipsnyje įtvirtinta nuostata „Žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės"
    Konstitucijos dienos išvakarėse vyko konstitucijos žinių konkursas „Skaityk konstituciją", kuriam klausimus tradiciškai rengia istorijos mokytojas Darius Tvardauskas. Šiemet jame dalyvavo net dvidešimt keturi 9 – 12 klasių moksleiviai, tad į fizikos kabinetą vos tilpome. Geriausiai konstituciją žinojo 12 klasės moksleivė Austėja Kačiulytė, ji ir surinko daugiausia taškų (28 iš 30 galimų), antroji vieta atiteko Sarai Pupeikytei, taip pat dvyliktokei, aš, Rasa Dainytė, (šių eilučių autorė) užėmiau trečiąją vietą. Konstitucijos žinių konkurso nugalėtojai buvo pasveikinti ir apdovanoti Konstitucijos dieną vykusiame dar viename renginyje „Laiškai Meilei", skirtame žymiai pedagogei ir visuomenės veikėjai atminti.

Rasa Dainytė
9 klasės mokinė