Estampų paroda

PA220048pp    Antanas Rimantas Šakalys gimė 1938 metų spalio 1 dieną Pakačinų kaime, netoli Dusetų. Baigė Kauno taikomosios dailės technikumą. Atitarnavęs sovietinėje kariuomenėje, įstojo į Vilniaus dailės institutą, tačiau baigęs du kursus apsigalvojo ir išvyko į Maskvą mokytis Kinematografijos institute. Jį baigęs grįžo į Vilnių, kurį laiką dėstė Vilniaus inžineriniame institute piešimą ir Dailės institute kino bei televizijos dailės pagrindus. 1974 metais buvo priimtas į Lietuvos dailininkų sąjungą. A. R. Šakalys – plataus diapazono menininkas, daug nuveikęs grafikos, knygų iliustracijų, tapybos, ekslibriso, dizaino, estampo bei suvenyrinės filatelijos baruose. Tačiau jo mylimiausiąja Mūza išliko grafika.

Iš visų Antano Rimanto Šakalio paveikslų dvelkia pasididžiavimas savo tauta, jos kūrybiniu genialumu, žmonėmis, sukūrusiais pasaulinio mokslo šedevrus, unikalią architektūrą, susižavėjimas mažos valstybės dideliais aviacijos laimėjimais, lietuviška kultūra.
Dailininkų turime daug. Bet, deja, dirbančių tautos idėjai ir atrandančių savo tautoje tiek gražių dalykų ir neišsenkančią kūrybingumo versmę, kiek jų atranda nepaprasto produktyvumo ir originalaus talento menininkas, kažin ar rasime.
    Šiemet garsus dailininkas šventė savo 75-ąjį jubiliejų. Mes labai džiaugiamės, kad žymaus žemiečio darbai pristatomi ir mūsų mokykloje.
    Spalio 21d. atidaryta dailininko estampų paroda, skirta svarbioms mūsų valstybei datoms atminti. Tai pirma paroda pradedanti šio dailininko parodų ciklą mūsų mokykloje.

Dailės vyr. mokytoja Daiva Mieliauskienė

PA220045