Mokykloje „Savaitė be patyčių“

   

 Daugelis jau žinojo, o dalis dar tik sužinos, kad visai neseniai VŠĮ „Vaikų linija“ š.m kovo 22-26 dienomis organizavo akciją „ Savaitė be patyčių“. Antazavės Juozo Gruodžio vidurinė mokykla taip pat neliko abejinga šiai kilniai idėjai ir praėjusi savaitė (kovo 22-26d.), mokykloje buvo paskelbta „Savaite be patyčių“.

 

 

         Vidurinės mokyklos mokinių taryba ėmėsi organizacinio darbo, kad ši savaitė kiekvienam moksleiviui būtų aktuali ir įsimintina. Akciją „Savaitė be patyčių“ papildė keli įdomūs reikalavimai: 5 dienos-5 skirtingi aprangos kodai,5 geri darbai. Iššifravus šiuos penketus paaiškėjo, kad aprangos kodas- tai kiekvienos savaitės dienos sutarta dominuojanti spalva, kurią mokyklos moksleiviai, mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai privalėjo parodyti  apranga ir jos detalėmis. Žinoma, šis aprangos kodas didžiausią džiaugsmą kėlė mokyklos mažiausiems mokinukams. Buvo padaryta ir daug darbų.

          Pirmąją savaitės dieną, kovo 22-ąją, pirmadienį, aprangos kodas buvo raudona spalva. Bene kiekvienas moksleivis ir mokytojas su savimi turėjo ar dėvėjo ką nors raudonos spalvos. Kadangi mokykla dalyvavo akcijoje  „Savaite be patyčių“, tai mokinių taryba visoms 12 klasių davė užduotį- nupiešti po plakatą, kuriame atsispindėtų jų akimis matomas pasaulis be patyčių. Su šia kūrybine užduotimi susitvarkė visos klasės, drąsiai reiškusios mintis bei jausmus. Antrąją dieną AK(aprangos kodas) buvo geltona spalva. Kadangi ši spalva simbolizuoja saulę ir šviesą, tai moksleiviai atrodė kaip saulės spindulėliai. Šios dienos užduotis- su savo klasių vadovais iš visos širdies susitvarkyti klasę. Tai buvo savitvarkos diena. Trečiadienį, įsibėgėjus akcijai  „Savaitė be patyčių“, Antazavės vidurinėje įsivyravo žalia- gyvenimo ir pavasario spalva. Moksleivių tarybos nariai pradinukams surengė viešą pamokėlę. Mažieji turėjo galimybę pažiūrėti pamokomąjį filmuką apie patyčias ir jų pasekmes, o po to aptarti ir kartu padiskutuoti. Patys aktyviausi diskusijos dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis.

          Ketvirtąją akcijos dieną buvo paskelbtas kitas AK- mėlyna spalva. Ši ramybę ir protą simbolizuojanti spalva teigiamai nuteikė tiek mokinius, tiek pačius mokytojus. Tą dieną buvo suorganizuotas 9-12 klasių moksleivių susibūrimas, kurio metu buvo rodomas pamokomasis filmukas apie tai, kaip būti neabejingam kitam. Vėliau visi  kartu žiūrėjo dar vieną specialiai psichologų sukurtą filmą mokiniams apie patyčias bei būdus, kaip to būtų galima išvengti. Paskutiniąją  „Savaitės be patyčių“ dieną, penktadienį, mokykloje vyravo juodos ir baltos spalvų AK. Galima teigti, kad mokyklos bendruomenė atrodė išties solidžiai ir elegantiškai. Mokyklos mokinių taryba kvietė 5-8 klasių moksleivius kurti mini vaidinimą tema „Gyvenimas be patyčių“. Prie darbo prisijungė dalis moksleivių, kurie , pasitelkę savo kūrybiškumą ir aktorinius sugebėjimus, atskleidė visos šios akcijos pagrindinę mintį- būk tolerantiškas. Akciją vainikavo iš moksleivių „sustatyta“ žmogeliuko figūra ir visų moksleivių garsiai suriktas šūkis- „Gyvenimas be patyčių“.

            Akcija „Savaitė be patyčių“ netapo tik žodžiais. Džiugu, kad prie jos prisidėjo ir Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos bendruomenė, kuri visą savaitę visa širdimi atsidavė kūrybinei veiklai, o svarbiausia, moksleiviai į savo širdis įsileido didžiausias vertybes: toleranciją, supratimą, draugiškumą bei meilę kitam.

                                                                                       Simona Pupeikytė, 11a kl.

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2023  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla