Ačiū tau, Lietuva

2009 metų gruodžio pabaigoje Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos aktų salė buvo pilnutėlė. Mokiniai ir mokytojai susirinko į Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimo šventę. Šis renginys – pilietinio ir tautinio projekto „Į Tėvynę einame per Tėviškę“ baigiamoji dalis.

Mokykloje vykusio renginio iniciatorės buvo dvi lietuvių kalbos mokytojos – Ramutė Kuzmienė ir Rima Kėblienė. Jos nuoširdžiai kvietė mokinius dalyvauti ruošiamoje šventėje. Skatino kurti eilėraščius, piešti, domėtis savo tėvynės praeitimi. Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos moksleiviai buvo gerai nusiteikę ir aktyvūs, todėl dalyvaujančių ir kuriančių netrūko. Patriotiškos, nuoširdžios ir šiltos moksleivių mintys apie tėvynę glostė ne tik mokytojų, bet ir pačių širdis. Prie šio renginio prisidėjo dailės ir technologijų mokytoja Daiva Mieliauskienė. Ji puošė aktų salę ir  mokinių piešiniais apipavidalino eilėraščius. Renginio metu vyraujanti atmosfera reikalavo rimties, o šventę kitiems padarę moksleiviai privertė susimąstyti.

Dalyvavusieji buvo įvairaus amžiaus – nuo 6 iki 12 klasės. 11 klasės mokiniai raiškiai  deklamavo eiles apie tėvynę, jos grožį, gamtą, ilgesį. 12 klasės mokinė Vaida, dešimtokai Simonas ir Mindaugas, jaunesnių klasių mokiniai džiugino lietuviškomis dainomis apie tėvynę. Jiems noriai talkino muzikos mokytoja Danutė Aleknienė. Visi dalyviai buvo patenkinti savo darbu, o žiūrovai – rimtu, kukliu, bet įsimintinu renginiu, skirtu Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti. Be to, visi Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos mokiniai, kurie kūrė eilėraščius ir kūrybiškai prisidėjo prie kilnaus renginio, mokytojų buvo apdovanoti dešimtukais.

Taigi Antazavės Juozo Gruodžio vidurinėje mokykloje buvo gražiai paminėtas Lietuvos tūkstantmetis, mokinius įtraukęs į kūrybinę veiklą. Sambūris, mokytojus ir mokinius sukvietęs vienam darbui, padarė šventę ne tik žiūrovams, bet ir patiems dalyviams. Literatūrinė muzikinė kompozicija „Ačiū tau, Lietuva“ mielas reginys akiai, malonus ausiai, graži šventė sielai.

Simona Pupeikytė

Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės