Renginiai LR Konstitucijos dienai

titul-konstitucija
    Prieš dvidešimt dvejus metus, 1992 – ųjų metų spalio 25 – ąją, Lietuvos piliečiai referendume priėmė dabartinę Lietuvos Respublikos Konstituciją, pagrindinį valstybės įstatymą, turintį aukščiausiąją teisinę galią, nustatantį šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus.

    Tad Lietuvoje Konstitucijos dieną ir švenčiame spalio 25 – ąją. Šią progą pažymime įvairiais renginiais. Konstitucijos dienai dėmesį skyrėme ir mes - Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos moksleiviai - dalyvavome Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Pilietinio ugdymo skyriaus inicijuotoje pilietinėje akcijoje „Konstitucija gyvai".

    Šiai akcijai koordinuojami savo klasių seniūnų ir mokyklos mokinių Tarybos ruošėmės labai nuosekliai. Skaitėme LR Konstituciją, ieškojome joje žmogaus teises ir laisves atspindinčių straipsnių, rinkome savo klasėse mums aktualiausius ir svarbiausius teiginius, o visa tai aptarėme su klasių vadovais. Mokinių taryba apibendrinus klasių pasirinktus straipsnius ir jų teiginius išsiaiškino, kad mums aktualiausias 22 Lietuvos Respublikos Konstitucijos straipsnis.

    Na, o 22 – asis straipsnis skelbia : „Žmogaus privatus gyvenimas neliečiamas. Asmens susirašinėjimas, pokalbiai telefonu, telegrafo pranešimai ir kitoks susižinojimas neliečiami. Informacija apie privatų žmogaus gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą. Įstatymas ir teismas saugo, kad niekas nepatirtų savavališko ar neteisėto kišimosi į jo asmeninį ir šeimyninį gyvenimą, kėsinimosi į jo garbę ir orumą.".

    Akcijos metu šio straipsnio teiginiai nuvilnijo iš pirmo aukšto į antrą, iš antro į trečią, pradėjo jauniausieji, užbaigė vyriausieji. Akcijai pasibaigus geltonos, raudonos ir žalios rankų plaštakos buvo ta vieta, kurioje užsirašėme sau asmeniškai svarbiausią teiginį. O iš rankų pasitelkdami savo išradingumą, kūrybiškumą ir fantaziją , sukomponavome trijų spalvų kompoziciją.

    4 – os pamokos metu mokykloje vyko konstitucijos žinių testas „Žinok konstituciją". Savo žinias čia pasitikrino aukštesniųjų gimnazijos klasių moksleiviai. Šiais metais 9 – 10 klasių grupėje geriausiai LR Konstituciją žinojo II g klasės moksleivė Rasa Dainytė, (2 vieta – Evelina Čižauskaitė, I g kl. ir Deividas Lekaveckas II g kl., 3 vieta – Dainius Pitrėnas II g ), 11 – 12 klasių grupėje pirmąja vieta džiaugėsi dvi moksleivės: III g klasės mokinės Jovilė Čičinskaitė ir Simona Deinytė, antrąja - Santa Kėblytė (III g), trečiąja - Salvija Ulevičiūtė (III g kl.).

    Konstitucijos žinių išvakarėse vyko moksleivių liniuotė, kurioje pilietiškumo pagrindų mokytoja Jovita Vainikevičiūtė apibendrino testo rezultatus, o gimnazijos direktorė Aldona Svidinskienė apdovanojo geriausiai išmanančius LR Konstituciją.

Silvija Davainytė
Juozo Gruodžio gimnazijos
Mokinių tarybos pirmininkė

pirma

antra

septinta

astunta

devinta

desimta-a

desimta

vienuolikta

dvylikta

trylikta

keturiolikta

penkiolikta

sesiolikta

septyniolikta

astuoniolikta

devyniolikta

dvidesimta

IMG 7503

 

 

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2023  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla