Edukacinės pamokos Panevėžyje

PA240037pp
    Rodos dar tik prasidėjo mokslo metai, o jau ir sulaukėme rudens atostogų. Nors mokykloje jauku, šilta ir smagu, bet norisi ir pakeliauti. Spalio 24 d.(prieš pat atostogas) mūsų gimnazijos aštuntokai išvyko į edukacines pamokas Panevėžyje. Ilgai ruošėmės, svarstėme ką aplankyti. Nutarėme vykti į Panevėžį-miestą šiaurės Lietuvoje. Kelionei buvome pasiruošę. Autobuse skambėjo klegesys, šnarėjo lukštenamų saldainių popieriukai. Visi suklusome, kai auklėtoja paprašė tylos. Mūsų laukė staigmena- kelionės viktorina. Viktorina kelionėje-smagus reikalas. Čia teisingi atsakymai vertinami ne balais, o prizais ir saldainiais. Teko pasukti galveles ką žinome apie Antanašę, Obelius, Rokiškį, Kupiškį ir patį Panevėžį. Spėliojant ir klausantis įvairių istorijų atriedėjome į Panevėžį.

    Pirmiausia aplankėme Panevėžio krašto muziejų. Apžiūrėjome ekspozicija „Kryždirbystė Aukštaitijoje". Sakralinės medžio skulptūros – meniškiausia ir labiausiai brangintina tradicinio liaudies meno dalis. Ekspozicijoje pristatomos garsiausių Vidurio Aukštaitijos dievdirbių išlikę darbai. Eksponuojamos šventųjų skulptūrėlės , atkurta XIX a. pb. – XX a. pr. kryždirbio, dievdirbio dirbtuvėlės aplinka. Čia eksponuojami autentiški stalių, dailidžių įrankiai, kuriuos naudojo to laikotarpio meistrai, kurdami savo kūrinius.

    Likome sužavėti ekspozicija ,, Lietuvos gamta, Valerijono Straševičiaus pasaulio vabzdžių kolekcija". Tiek įvairių vabzdžių ir drugelių, kad net akys apraibo. Krašo istorijos ekspozicijoje mus pasitiko muziejaus restauratorius. Jis mums papasakojo daiktų restauravimo istoriją., supažindino su pagrindiniais restauratoriaus darbo įrankiais, paaiškino, kokiais būdais ir priemonėmis galima pačiam restauruoti įvairius daiktus ir rakandus, papasakojo apie restauratoriaus profesiją.

   Buvome nustebinti virtualios parodos ekspozicija ,, Lietuvos paveldas". Tokioje parodoje negalioja muziejaus lankymo taisyklė- eksponatų rankomis neliečiame. Jei neliesi- nieko nematysi, jei neklausi- nieko nežinosi, jei nesuksi-nieko negirdėsi.

    Savo kelionę tęsėme meninio stiklo studijoje ,,Glasremis". Čia stiklo gaminiai kuriami rankomis.

    Žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje dailininkas Remigijus Kriukas ir yra šios unikalios studijos įkūrėjas. Apie studijos veiklą ir stiklapučio profesiją mums papasakojo ekskursijos vadovė. Susikaupę stebėjome, kaip gimsta tikri meno kūriniai. Turėjome nemažai klausimų į kuriuos mums mielai atsakė vadovė.

    Palikę unikaliąsias stiklo dirbtuves vykome pietauti ir pasirūpinti lauktuvėmis į prekybos ir pramogų centrą ,,Babilonas".

 

8 klasės mokinė Kamilė Buičenkaitė

PA240032

PA240033

PA240034

PA240035

PA240037

PA240040

PA240042

PA240043

 

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla