Dar viena nacionalinė karjeros savaitė

tt1tt2

     „Supažindinti moksleivius su profesijų įvairove ir taip juos paskatinti dar mokykloje pradėti ruoštis sėkmingai karjerai", - tokį pagrindinį tikslą skelbia profesinės savanorystės projektas „Kam to reikia", antrus metus iš eilės (lapkričio 24 – 28 d.) šalies moksleiviams inicijavęs nacionalinę karjeros savaitę. Antrus metus iš eilės prie šios iniciatyvos prisijungėme ir mes, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos bendruomenė.

 

1-1

1-2    Kaip ir dera, savo renginių savaitę pradėjome nuo pirmadienio, surengę abiturientams - vyriausiems gimnazijos moksleiviams užsiėmimą „Sodros" veikla ir darbuotojai" Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Utenos skyriaus Zarasų skyriuje. „Sodros" pensijų skyriaus vedėjo pavaduotoja N. Šakalienė supažindino moksleivius su "Sodros" misija ir tikslais, organizacijos struktūra, darbo specifika ir pobūdžiu, reikalavimais darbuotojams – valstybės tarnautojams, personalo formavimo tvarka, pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriaus vyr. specialistė S. Ragėnienė bei įmokų išieškojimo skyriaus vyr. specialistė. A. Bagdanavičienė pristatė savo skyrių funkcijas bei darbo tvarką. . Informacinių sistemų skyriaus vyr. specialistas V. Girčys kalbėjosi su moksleiviais apie informacinių technologijų diegimo perspektyvas bei būsimą IT specialistų poreikį „Sodros" sistemoje, viešojo sektoriaus ateitį, plėtė moksleivių praktinius IT įgūdžius – mokė juos užpildyti nedarbingumo pašalpos prašymą virtualioje erdvėje Be to, moksleiviai turėjo galimybę apsilankyti įmokų išieškojimo, pensijų skyrių darbuotojų kabinetuose, apžiūrėti jų darbo vietą, pabendrauti su jais apie darbo kasdienybę, pagrindines problemas.

IMG 7635

IMG 7642

IMG 7644

IMG 7643

IMG 7656

IMG 7657

IMG 7660

IMG 7666

IMG 7669

    Antradienis buvo skirtas moksleivių verslumo ugdymui. Susipažinti su smulkiuoju verslu artimiausioje aplinkoje II g klasės moksleiviai vyko į Dusetas, kur lankėsi net trijose smulkaus verslo įmonėse. Moksleivius priėmė ir apie savo verslą pasakojo kirpėja gerb. Valentina Kuzmienė, gėlių parduotuvės savininkė gerb. Vlada Piestinienė bei Dalios ir Artūro Samoliukų kepyklėlės (UAB „Vildava") darbuotoja gerb. Rita. Šeimininkai mielai prisiminė savo verslo pradžią, sprendimo rinktis šį kelią priežastis, lūkesčius ir baimes, dalinosi savo džiaugsmais ir rūpesčiais, svarstė savo verslo perspektyvas. Mokiniai ne tik gavo atsakymus į jiems rūpėjusius klausimus, bet ir turėjo galimybę stebėti, kaip savininkai dirba, bendrauja su klientais, juos aptarnauja.

IMG 7690

IMG 7691

IMG 7693

IMG 7694

IMG 7696

IMG 7698

IMG 7701

IMG 7702

IMG 7703

    Trečiadienį (lapkričio 25 d.) gimnazijoje lankėsi ir su I g ir III g klasių moksleiviais susitiko Krašto Apsaugos Savanorių Pajėgų Didžiosios Kovos Apygardos 8-osios rinktinės 808 kuopos vadas kapitonas Arūnas Mažeika bei Krašto Apsaugos Savanorių Pajėgų Vyčio Apygardos 5 – os rinktinės štabo Utenos teritorinio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus specialistė vyr. srž. Lolita Puslienė. Susitikime moksleiviai buvo supažindinti su priėmimu į karo tarnybą, jos kriterijais, reikalavimais kandidatams ir priėmimo sąlygomis. Moksleiviai sužinojo, kad pramokti karybos meno, paragauti tikros kariūno duonos, įgyti karinį laipsnį, galima ne tik Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (čia įgyjamas karininko laipsnis), bet ir išnaudojant kitas galimybes, tai yra pasirinkus tarnybą SKAT (Savanoriška Krašto Apsaugos Tarnyba) bei jos rengiamus bazinius karinius mokymus. Lolita Puslienė aptarė kitus tarnybos būdus (tarp jų – tarnyba aktyviajame rezerve, jaunesniųjų karininkų vadų mokymai bei profesinė karo tarnyba), reikalavimus kariūnams vienoje ar kitoje tarnyboje, socialines garantijas, kariuomenės struktūrose dirbančių asmenų darbinės veiklos ypatumus bei privalumus.

IMG 7706

IMG 7709

IMG 7710

IMG 7711

IMG 7712

IMG 7715

IMG 7718

    Trečiadienį išbandėme dar vieną ugdymo karjerai galimybę – profesinį veiklinimą , o savaitės renginių programoje pavadinome šią dieną „Šešėliavimo diena". Ją moksleiviai praleido juos dominančioje darbo vietoje, kur turėjo progą įgyti profesinės patirties, „pasimatuoti" profesiją, praplėsti žinias apie ją. Šešėliais tą dieną tapo penki vyresniųjų klasių moksleiviai, o pamokyti juos, padėti geriau pažinti save, atrasti tikėjimą savimi bei pabūti mentoriais sutiko UAB „Algintė" vadovas R. Kavarskas, V. Rukštelės gėlių salono floristė Marija, individualia veikla užsiimanti floristė Rasa Širvinskienė, odontologijos centro gydytoja A. Gestautienė.

IMG 7720

IMG 7722

    Papasakoti apie vieną iš karjeros galimybių, t. y. tarptautinę savanorystę ketvirtadienį į mokyklą atvyko Gražutės regioniniame parke savanoriais dirbantys Katja ir Maksas (iš Rusijos ir Prancūzijos) bei lietuvaitė Giedrė. Integruota anglų kalbos ir ugdymo karjerai pamoka „Tarptautinės savanorystės galimybės" vyko anglų kalba, o jos metu mokiniai susipažino su tarptautinės savanorystės veikimo mechanizmu, savanoriškos veiklos sritimis bei veikimo principais. Savanoriai mielai pasakojo apie save, atsakė į moksleivius dominusius klausimus. Bendrauta ir dalintasi patirtimi anglų kalba, daug dėmesio skirta gebėjimo dirbti komandoje ugdymui, todėl neatsitiktinai ir savanorių pasiūlyti nuotaikingieji žaidimai skatino bendradarbiauti, susitarti bei pasiskirstyti darbais.

IMG 7723

IMG 7738

IMG 7733

IMG 7740

IMG 7744

IMG 7745

IMG 7749

IMG 7750

    Penktadienį, paskutinę nacionalinės karjeros savaitės dieną, susitikti su gėlių salono „Žiedyna" savininke ir floriste p. L. Prapuolėnaitiene pakvietėme I – IV g klasių moksleivius, besidominčius floristika. Pirmoje užsiėmimo dalyje gerb. Lilija pristatė floristo profesiją, floristus rengiančias mokymo įstaigas, mokymo programą bei pasakojo apie šiam specialistui reikalingas savybes, žinias ir gebėjimus. Technologijų ir dailės mokytojai D. Mieliauskienei pristačius adventinių vainikų rūšis, jų komponavimo taisykles, ypatybes bei supažindinus su jų atsiradimo istorija, praktinė užsiėmimo dalis tęsėsi dailės kabinete, kur mokinės kartu su floriste Lilija ir mokytoja Daiva gamino adventinius vainikus. Floristė mielai dalino patarimus medžiagų pasirinkimo, komponavimo, spalvų derinimo, dekoravimo technikos klausimais, mergaitės plėtė savo žinias bei gilino praktinius įgūdžius, o sukurtais adventiniais vainikais papuošė mokyklos erdves.

IMG 7752

IMG 7753

IMG 7759

IMG 7761

IMG 7764

IMG 7766

IMG 7767

    Siekdami supažindinti moksleivius su artimiausios aplinkos profesijomis, jaunesnių moksleivių klasių vadovai taip pat organizavo išvykas bei susitikimus. Šeštokai lankėsi pašte ir bendravo su paštininke Jurga, kitose klasėse lankėsi tėveliai. Martyno tėtis gerb. V. Dainys mokė aštuntokus verslo abėcėlės, Povilo mama gerb. I. Klimkaitė septintokams pasakojo apie vertėjo darbą, jo darbo įrankius, darbo namuose privalumus ir trūkumus. Gerb. Indrė tęsdama projektą „Vertėjų pamokos jaunimui" kaip vertėja – profesionalė šią savaitę kartu su II g klasės mokinėmis besimokančiomis vokiečių kalbos gilinosi į vertimo paslaptis ir dalinosi su moksleivėmis vertėjos darbo patirtimi.

IMG 7679

IMG 7680

IMG 7682

IMG 7684

IMG 7689

IMG 3139

IMG 3128

    Gimnazijos bendruomenės vardu dėkoju visiems, radusiems noro ir laiko nuoširdžiai pabendrauti su moksleiviais, pasidalyti savo mintimis, darbo ir gyvenimo patirtimi ir tuo, ką mokate geriausiai, Tikiu, kad tai padėjo moksleiviams susipažinti su profesijų įvairove, paskatino juos jau dabar - mokykloje pradėti ruoštis sėkmingai karjerai. O tai ir yra šio projekto – Nacionalinės karjeros savaitės - tikslas.

 

Jovita Vainikevičiūtė
Juozo Gruodžio gimnazijos
ugdymo karjerai koordinatorė

 

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla