Kelionė į Kauną

Spalio pradžioje mes, Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos dešimtokai, vykome į Kauną, apsilankėme Pažaislio vienuolyne ir IX forte. Sužinojome, kad  Pažaislio vienuolynas nuo 1992 m. grąžintas šv. Kazimiero kongregacijos seserims, kurios ir dabar rūpinasi vienuolyno restauravimu, tradicijomis, išlaikymu.

 

 

 

Pažaislis garsus ne tik barokiniu stiliumi, bet ir meniškais vienuolyno pastatais, istorija, pamaldžiu kamaldukų gyvenimu. Vienuolynas lankytojus supažindina su meninėmis vienuolyno vertybėmis, vienuolyno gyvenimu ir rengia įvairius muzikos festivalius. Pažaislio vienuolynas – vienas iš garsiausių architektūrinių pastatų Lietuvoje, atveriantis pamaldaus gyvenimo kasdienybę paprastiems lankytojams.

Antras mūsų sustojimas – IX forte, kuris buvo NKVD kalėjimas, politinių kalinių persiuntimo į Sovietų lagerius punktas. Klausėmės edukacinės pamokos apie forto požemius, jo pastatymo istoriją, pabėgėlius ir kankinimų rūšis. Šis fortas – tai carinės Rusijos palikimas mums, primenantis nežmogiškumą, žiaurumą, kankinimus, mirusius žmones, susišaudymus. Šis fortas mums asocijuojasi su nužudytais žydais ir kitų tautybių žmonėmis, kurie buvo kankinami dėl religinių ar politinių pažiūrų. Šioje ekskursijoje turėjome galimybę susipažinti ne tik su religinio gyvenimo ypatumais, įdomia architektūra, bet ir gynybinės sienos svarba, požemių istorija, ten kalėjusių žmonių likimu. Tai mums buvo gera pilietiškumo pamoka.

 

10b klasės mokinė

Sandra Jankauskaitė

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2023  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla