Studijų mugėje 2018 ,,Įjunk ateitį”

ppp
    IV g ir III g klasių mokiniai vasario 8 d. (ketvirtadienį) tradiciškai vyko į Vilnių, Litexpo parodų rūmus, kur jau šešioliktą kartą buvo rengiama Tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda Studijos 2018. Jos šūkis - ,,Įjunk ateitį”.

    Parodos lankytojams šiemet buvo siūlomos net penkios teminės salės: karjeros planavimo mugė „Renkuosi profesiją“, verslas jauniems (erdvė ,,Kuriu Lietuvai”), studijos užsienyje ir aukštasis mokslas Lietuvoje.

    Profesinis mokymas pristatytas net dvejose erdvėse (erdvės ,,Renkuosi profesiją”). Šių metų naujovė - profesinis mokymas pristatytas sritimis (pvz. maisto pramonė, automobilių remontas, statybos darbai, grožio sritis, pagalba žmogui ir pan.) bei regionais, o ne kaip įprasta ankstesniais metais – profesinio mokymo įstaigomis. Visą informaciją apie konkrečią mokinį sudominusios srites mokymosi įstaigą buvo galima rasti apsilankius atitinkamo regiono (pvz. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir pan.) ekspozicijoje.

    Be to, profesinio mokymo salėje buvo galima stebėti tam tikrų profesijų atstovų (pvz. masažisto, visažisto, kirpėjo, floristo, virėjo, statybininko ir pan.) darbą, susipažinti su darbo įrankiais ir procesu, netgi pačiam save išbandyti praktinėje veikloje. Čia pat vyko konkursas ,,Geriausias automechanikas“.

    Šių metų parodos naujovė ir akcentas - erdvė „Būsiu Lietuvai“. Joje mokiniai galėjo susipažinti, kokios inovacijos yra sukuriamos Lietuvos aukštosiose mokyklose ir kaip idėjos virsta realiais rinkos produktais. „Kūrėjų erdvėje“ susibūrė pažangiausi Lietuvos startuoliai, mokslo ir technologijų parkai, jaunieji kūrėjai. Čia buvo demonstruojami išradimai, robotai, dronai, 3D spausdintuvai ir kitos inovacijos sukurtos mūsų šalyje.

   Ketinantys rinktis aukštojo mokslo studijas skubėjo į salę, kurioje buvo įsikūrusios kolegijos ir universitetai. Sužinotos šių metų stojimo į aukštąsias mokyklas naujovės, rūpimais klausimais pabendrauta su studentais ir dėstytojais. Planuojantiems rinktis sudijas užsienyje buvo atvira erdvė ,,Studijos užsienyje“. Čia mokiniai interaktyviu būdu galėjo tiesiogiai pabendrauti su užsienio universitetuose studijuojančiais studentais iš Lietuvos.

    Stropiausiai atlikę ,,namų darbus“ (kruopščiai išsinagrinėję renginio programą bei susiplanavę savo laiką) skubėjo į paskaitas bei susitikimus. Mėgstantiems azartą – daugybė loterijų, vienos iš jų laimėjimas – testas, kurį išsprendus gaunamas labiausiai tinkančių specialybių sąrašas, atsižvelgiant į asmens prigimtį ir intelekto tipą, pagal kurį atrenkami konkrečiai asmenybei tinkamiausi hobiai.

    Taigi, aplankyta dar viena paroda, mokiniams suteikta dar viena galimybė pažinti save, mokymosi kelius bei ketvirtosios pramonės revoliucijos keičiamą darbo pasaulį.

    Po parodos skubėjome į Pilies gatvę. Simboliška … Artėjant Lietuvos Šimtmečio šventei rūpėjo apsilankyti 1918 m. vasario 16 d. pasirašyto dokumento vietoje - Signatarų namuose ir apžiūrėti Nepriklausomybės atkūrimo Aktą.

    Stovėjome ilgoje eilėje, iš lėto judėjome, o priėję tarsi prisilietėme prie gyvos istorijos - pamatėme po stiklu ir simboliškai apsauginio saugomą šalies valstybingumui svarbiausią dokumentą – taip ilgai ieškotą Nepriklausomybės Aktą. Ta proga prie Signatarų namų įsiamžinome iškėlę Lietuvos trispalvę.

Jovita Vainikevičiūtė,
Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos
ugdymo karjerai koordinatorė

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35 a

35 b

36

37 a

37 b

38 a

38 b

 

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2023  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla