Kitoks užsiėmimas ,,Karjeros keliu”

ppp
    Dar prieš šv. Kalėdas lankydamiesi pas gerbiamą Osvaldą Abarių pažadėjome ilgesniam užsukti pas jį po atostogų. Jau tada Osvaldas norėjo mums pagroti vargonėliais. Susitikome baigę atostogauti. Nusprendėme, kad susitikimas bus kitoks būrelio (neformalaus švietimo) ,,Karjeros keliu” užsiėmimas.

    Vaišindamiesi arbata ir tortu (dėkojame už vaišingumą gerb. Osvaldui) sužinojome visą pono Osvaldo gyvenimo istoriją: šeimą, jo tėvelį Joną Abarių – Lietuvos Nepriklausomybės kovų savanorį, mokslus, profesiją, darbą, vargonavimą Antazavės bažnyčioje.

    Groti vargonėliais mūsų pašnekovas išmokęs pats, pamokytas čia kunigavusio kunigo A. Mikulėno, o vargonėlius įsigijęs Kaune pas skulptorių L. Žuklį. Ne tik pasakojo apie savo pomėgį, bet ir pagrojo keletą kūrinių, tarp jų - Maironio ,,Lietuva brangi”. Osvaldo vargonėlius išbandė ir mūsų Gabija, palygino, kaip veikia šis, atrodo, iš pirmo žvilgsnio į pianiną panašus instrumentas, kuriuo groti ji mokosi muzikos mokykloje. Apžiūrėjome ir senuosius natų sąsiuvinius, nustebome, jog visos natos – kruopščiai rašytos ranka.

    Džiaugėsi ponas Osvaldas savo augintiniu – varniuku, kurį iškritusį iš lizdo išauginęs, pasakojo apie jo prisirišimą prie žmogaus ir neįtikėtiną varniuko protą.

    Stebėjomės mūsų pašnekovo atmintimi, noru neatsilikti nuo gyvenimo – ant Osvaldo stalo net du kompiuteriai, o internetas praverčia žinioms apie svarbiausius įvykius Lietuvoje ir pasaulyje. Ant kambario sienų istorinė ir kita šeimininkui svarbi atributika – bareljefai didžiajam kunigaikščiui Vytautui, 1863 m. sukilimo vadui kunigui Antanui Mackevičiui, trispalvėmis papuoštos lentynos ir stalas. Supratome, kad šis žmogus visada domėjosi Lietuvos istorija ir savo krašto praeitimi. Tai rodo ir didelė istorinių knygų kolekcija, o palėpėje sukaupti visi Lietuvos Ryto laikraščiai.

    Galėjome palyginti mūsų ir pono Osvaldo gyvenimo sąlygas. Osvaldas mokyklą Kumpuoliuose pasiekdavo pėsčiomis, juk mokyklinių autobusų nebuvę, kulniuodavęs 3 kilometrus, o užkandžiui turėjęs tik duonos žiauberėlę ir pieno, tad piktinosi dabartinių vaikų išrankumu ir nepagarba maistui.

    Dar daug įvairių dalykų išgirdome ir sužinojome, o klausydamiesi ir bendraudami geriau pažinome šį kitos - vyresniosios kartos žmogų ir jo gyvenimą. Tai toks buvo mūsų užsiėmimas ,,Karjeros keliu”.

Elidija Maigytė, 6 kl. mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, ugdymo karjerai koordinatorė

DSC04700

DSC04704

DSC04707

DSC04709

DSC04713

 

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla