Meninio skaitymo konkursas „Žodi, suskambėk“

Lapkričio 23 d. į Antazavės Juozo Gruodžio vidurinę mokyklą rinkosi rajono mokyklų pradinių klasių meninio skaitymo mylėtojai. 16-a jaunų, kūrybingų iš Degučių, Suvieko, Turmanto, Salako pagrindinių mokyklų, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos ir „Santarvės“ pradinės mokyklos mokinių įsiliejo į gražią meninio skaitymo šventę „Žodi, suskambėk“

Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė Diana Rožkovienė pasveikino konkurso dalyvius ir pradėjo šventę spektakliu „Ša, ša, ša, šu, šu, šu“, jai talkino muzikos mokytoja Danutė Aleknienė.

Turmanto lietuvių kalbos mokytoja Giedrė Mičiūnienė pasidalino mintimis apie kūryba ir pristatė penkias savo kūrybos knygeles.

Konkurso dalyviai, įveikę jaudulį ir nerimą, raiškiai ir įtaigiai skaitė lietuvių rašytojų eiliuotus ir neeiliuotus kūrinius. Komisijai sunku buvo išrinkti tuos, kurie – patys geriausi, nes visi mokiniai skaitė eiles nuoširdžiai. Stengėsi ir sugebėjo perteikti pačius nuostabiausius poetų išsakytus jausmus. Komisijos narius stebino mokinių puiki laikysena, gestų tikslingumas, pasirinkto kūrinio meniškumas. Žavėjo raiškus, vaizdingas, taisyklingas kalbėjimas.

Vertinimo komisija, išklausiusi ir įvertinusi dalyvių pasirodymus nutarė tvirtinti šiuos Zarasų rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso „Žodi, suskambėk“ rezultatus:

Nominacija „Už įtaigiausią lietuvišką žodį“ – Salako pagrindinės mokyklos 4 kl. mokinei Viktorijai Damašiūtei (mokytoja Danguolė Kisielienė).

Nominacija „Už lietuviško žodžio turiningumą ir raišką“ – Salako pagrindinės mokyklos 4 kl. mokinei Inesai Matušovaitei (mokytoja Danguolė Kisielienė).

Nominacija „Už meilę ir pagarbą lietuviškam žodžiui“ – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 4 kl. mokinei  Austėjai Matijošiūtei (mokytoja Alina Guntulienė).

Nominacija „Už gražų lietuvišką žodį“ – Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos 4 kl. mokinei Gretai Mieliauskaitei (mokytoja Janina Malcienė).

Nominacija „Už gražų lietuvišką žodį“ – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 4 kl. mokiniui  Kostui Ragauskui (mokytoja Alina Guntulienė).

Mokytoja Giedrė Mičiūnienė padovanojo savo kūrybos knygeles „Žodžių kalbėjimas“ (Prakalbinti Zarasų rajono pavadinimai) Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos direktorei Aldonai Svidinskienei už šiltą priėmimą ir jaukią aplinką,

Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos pradinių klasių mokytojai Dianai Rožkovienei už puikiai organizuotą šventę,

labiausiai patikusiems skaitovams:

Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos 4 kl. mokinei Gretai Mieliauskaitei,

Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 4 kl. mokiniui  Kostui Ragauskui,

Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 4 kl. mokinei Ugnei Elijošiūtei,

Salako pagrindinės mokyklos 4 kl. mokinei Viktorijai Damašiūtei.

J. Lašaitės nuotraukos