Išvyka į Vilniaus Kamerinį teatrą

p vkt
    Šiltą ir saulėtą spalio 24 d. rytą mūsų gimnazijos mokyklinis autobusas pasuko Vilniaus link – I ir IIg klasių mokiniai kartu su savo klasių vadovėmis išvykome į Vilniaus Kamerinį teatrą. Žiūrėjome tragikomediją „Kai žmonės vaidino Dievą!..“. Šis reginys – tai Kultūros paso teikiama paslauga mokiniams, kuria mes ir pasinaudojome. Nenusivylėme, likome tikrai patenkinti.

Tragikomedija „Kai žmonės vaidino Dievą!..“ – sukrečianti žydų istorijos dalelė, patirta ir įamžinta trylikametės mergaitės. Tai jautrus pasakojimas apie paprasčiausios gyvenimo kasdienybės ilgesį, apie viltį ir meilę, apie mirtį. Apie siaubą ir skausmą, kurį karo metais teko išgyventi įvairių tautų žmonėms.

1942 m. Ana Frank savo dienoraštyje rašė: „Man atrodo, kad trylikametės mergaitės pamąstymai bus niekam neįdomūs“. Ji klydo. Jaunos žydaitės dienoraštis, rašytas Antrojo pasaulinio karo metais, buvo išverstas į 60 skirtingų kalbų, pagal jį sukurta keletas kino filmų, statomi spektakliai. Šis kūrinys įtrauktas ir į privalomai nagrinėjamų literatūros kūrinių sąrašą mokyklose. Taigi pamatėme spektaklį, kurį drąsiai galėtume pavadinti žmoniškumo ir meilės atmintimi.

Šį spektaklį žiūrėjo tik mokiniai ir juos lydėję mokytojai. Buvo ir šurmulio, ir jaunatviško pajuokavimo, bet tai visai netrukdė, gal net sustiprino išgyvenamas emocijas. Likome sužavėti aktorių vaidyba. Kadangi sėdėjome antroje eilėje, galėjome stebėti kiekvieną vaidinančiųjų judesį, mimiką, žvilgsnius. Žodžiu, spektaklis nepaliko abejingų. Pramogos baigėsi – rytoj vėl pamokos. Lauksime kitų išvykų.

Dėkojame gimnazijos direktorei ir pavaduotojai bei savo klasių vadovėms už galimybę nuvykti ir pamatyti šį spektaklį.

Mykolas Dainys, IIg klasės mokinys

vkt