,,Nepamiršk parašiuto” – jau trečiąjį kartą

Titulin
     Trečią kartą mūsų gimnazija (9-12 kl. mokiniai) dalyvauja ,,Sodros” inicijuotame jaunimo švietimo projekte ,,Nepamiršk parašiuto”. Projekto tikslas - ugdyti moksleivių finansinį raštingumą ir didinti jaunų žmonių supratimą apie jų socialines garantijas, rizikas ir jų įtaką kiekvieno žmogaus gyvenimui.

Dar ankstyvą rudenį vykusių mokymų metu gauta medžiaga yra integruojama į pilietiškumo, ekonomikos pamokas, klasių valandėles, neformalaus švietimo ugdymo karjerai programų užsiėmimus. Mokiniai supažindinami su socialinio draudimo sistema, socialinio draudimo įmokomis ir išmokomis, darbo formomis, jų privalumais ir trūkumais socialinių garantijų aspektu, neoficialaus darbo pavojais, šešėlio įtaka visuomenės gerovei.

Kad projektas „Nepamiršk parašiuto“ būtų ne tik naudingas, bet ir įtraukiantis bei įdomus, projekto autoriai pakvietė moksleivius į Lietuvos gimnazijų protų kovų lygos žaidimus. Tiesa, šiemet moksleiviai tris šios lygos žaidimus žaidė virtualiai, asmeniškai užsiregistravę, o geriausiai regionuose sužaidusiems moksleiviams buvo suteikta teisė suformuoti savo komandas bei galimybė žaisti du protmūšius gyvai. Tokią teisę iškovojo ir mūsų gimnazijos III g klasės mokinė Gailė Gruzdaitė.

Vasario 13 d. (ketvirtadienį) ji su savo komanda (Greta Mieliauskaitė, IV g kl., Mykolas Dainys, II g kl., Austėja Gaulytė, I g kl.,.Neringa Galvydytė, I g kl.) ir komandą palaikančiųjų būreliu, tarp jų ir Zarasų rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Aksana Vorobjova (dėkojame gerb. Aksanai už pasirūpinimą transportu ir dovanėles) vyko į Uteną, kur žaidė pirmąjį protų kovų lygos žaidimą gyvai. Dalyviai džiaugėsi ne tik pasiektu rezultatu (užėmė 6-ąją vietą, nuo nugalėtojų atsiliko 5 taškais), bet ir žaidimu, kurį vedė pats jų autorius – kūrybingasis Robertas Petrauskas.

Sveikiname Gailę Gruzdaitę ir jos komandą ir linkime kuo didžiausios sėkmės antrame protų kovų lygos žaidime kovo 19 dieną.

Jovita Vainikevičiūtė,
pilietiškumo pagrindų mokytoja