Žemės diena

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės tautos pavasario lygiadienį paskelbė Žemės diena. 1992 m. Žemės diena oficialiai įteisinta ir Lietuvoje.

Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos moksleiviai pasitiko Žemės dieną iškeldami Žemės vėliavą. Nuo ryto mokykloje skambėjo paukščių balsai. Po pirmos pamokos į renginį, skirtą Žemės dienai paminėti, pakvietė dvyliktokai.  Mindaugas Tumėnas paruošė pranešimą apie Žemės susidarymą, apie procesus vykusius Žemėje prieš milijardus metų ir kaip pakito Žemė iki šių dienų.  Kaip keičiasi Žemė, kai Žmogus neatsakingai elgiasi, papasakojo Monika Maciulevičiūtė. Ji pristatė dešimt didžiausių ekologinių katastrofų ir jų pasekmes.  Pasakojimą paįvairino skaidrėmis iš katastrofos vietų. Ignė Paliūnytė pristatė „Žemės meną“. Tai leido dar kartą pamatyti, kokia graži yra mūsų planeta. Dar gražesnė ji gali būti, jei žmogus ją puoselėja. Sandra Jankauskaitė paruošė stendą skirtą Žemės dienai. Renginį paįvairino mergaičių ansamblio atliekamos dainos, kurias parengė mokytoja Danutė Aleknienė.

Pasveikinti su Žemės diena buvo atvykusi Sartų regioninio parko vyr. ekologė Daiva Norkūnienė. Ji papasakojo apie gyvybės raidą Žemėje. Paskatino dalyvauti Žemei skirtose akcijose.

Vėliau vyko viktorina, kurioje dalyvavo 6 komandos. Išsiaiškinome, kas daugiausiai turi žinių apie Žemę. Nugalėjo vienuoliktokai. Visi prizininkai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis.

Pasaulinė Žemės diena mus ragina konkrečiu darbu prisidėti, puoselėti ir saugoti gamtinę aplinką. Berniukai kartu su technologijų mokytoju Antanu Svidinsku kalė inkilus. Inkilus iškelsime Antazavės šile ir lauksime naujakurių. Renginį vedė vienuoliktokės Deimantė Andriuškevičiūtė ir Simona Deinytė. Kokią kainą mokėsime už vartotojišką požiūrį į gamtą? Kokiu oru kvėpuosime rytoj? Daugybė klausimų iškilo minint Žemės dieną.

Dėkui, Žemele, kad mus kantriai globoji.

Jaunieji mokyklos žurnalistai:

10 kl. mok. Austėja Kačiulytė, Odeta Biveinytė,