Susitikimas su poete Violeta Palčinskaite ir fleitininku Sauliumi Petreikiu

„Knyga – gyva kaip žmogus, turi savo nepriklausomą gyvenimą ir likimą. Esu tikra, kad kiekviena knyga skleidžia tam tikrą energetinį lauką net ir tada, kai nėra atversta. Todėl niekada nepatikėsiu, kad bedvasė elektroninė knyga gali pakeisti knygą. (...) Šiais laikais iškyla begalė klausimų, į kuriuos ne visada pajėgūs atsakyti tėvai ar mokytojai. Į tokius klausimus dažnai atsako knyga. Dabar, kai pasaulis toks praktiškas, dažnai žiaurus ir negailestingas, lieka tikėjimas, kad jis bus geresnis.“

Šių eilučių autorė yra įžymi vaikų poetė, dramaturgė, scenaristė Violeta Palčinskaitė. Ji šių metų balandžio 24 d. lankėsi mūsų mokykloje ir susitiko su mažaisiais skaitytojais. Poetė trumpai pristatė savo kūrybos kelią, skaitė eilėraščius, atsakinėjo į mokinių pateiktus klausimus. Didžiąją savo kūrybos dalį autorė yra paskyrusi mažajam skaitytojui bei žiūrovui, todėl eilėraščiuose ir pjesėse vyrauja šviesūs ir šilti vaikystės dienų prisiminimai. Violeta Palčinskaitė už neseniai išleistą nuotykių apysaką „Muzika troliui“ buvo pripažinta Metų knygos karaliene. Ši knyga išsiskiria dar ir tuo, kad ją papildo muzikinė plokštelė su Eduardo Grygo kūriniais.

Mokiniai turėjo puikią progą susipažinti ne tik su poetės Violetos Palčinskaitėas kūryba, bet ir pasiklausyti nuostabiai atliekamos muzikos. Kartu su poete į susitikimą atvyko ir multiinstrumentalistas Saulius Petreikis, jau kelerius metus nenuilstamai dirbantis įvairiuose etno-folk-pop ir dainuojamosios poezijos projektuose. Jis pats papasakojo, kad jam yra artimiausia rytietiška muzika, nors mėgsta klausytis ir afrikietiškos, nes jis Saulius, o visi Sauliai jaučia saulę iš vidaus ir pietietišką dvasią. Įdomu buvo pasiklausyti jo charizmatiškos muzikos, atliekamos įvairiais muzikos instrumentais. Taigi gana įdomiai praėjo ir literatūros, ir muzikos pamoka. Šie menai yra tikra atgaiva mūsų kasdienybei ir nuolatinei rutinai. Visada laukiame tokių susitikimų, kuriuose vyrauja šiluma ir gera nuotaika.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja

Rima Kėblienė