Pažintinę kelionę po Anykščių krašto žymias vietas
- Informacija
- Paskelbta: 2012 gegužės 18, Penktadienis 09:48
Gegužės 11d. mokyklos ketvirtokai su grupele trečiokų išsiruošė į pažintinę kelionę po Anykščių krašto žymias vietas.
Aplankė Anykščių miesto simboliu tapusią A. Baranausko klėtelę, kur buvo sukurta poema „Anykščių šilelis“. Ją moksleiviai išklausė dar ruošdamiesi ekskursijai.
Pabuvojo rašytojo A. Žukausko – Vienuolio name – muziejuje.
Grožėjosi tautodailininko S. Petraškos originalių paveikslų iš akmens dulkių paroda. Stebėjosi paveikslų spalvų natūralumu. Žiūrėjo filmuką, kuriame matė, kaip ir kokia technika buvo kuriami paveikslai.
Vyko į geležinkelio stoties „siauruko“ muziejų, kur pasisvėrę visi kartu, apžiūrėjo garvežį „kukušką“, įvairias signalizavimo priemones. Pabuvojo ir tarpukario Lietuvos stoties viršininko kabinete, kur prisimatavo geležinkelininkų kepures, patys išbandė rankinę dreziną ant bėgių.
Toliau keliavo į Šeiminyškėlių piliakalnį, pabuvojo vieninteliame Lietuvoje mediniame gynybiniame bokšte. Jo kiemelyje išbandė savo taiklumą – šaudydami iš lankų, jėgas ir sumanumą – kovoje su maišais.
Tęsė kelionę Arklio muziejuje, kur apžiūrėjo iš įvairių Lietuvos kampelių surinktus vežimus, lineikas, bričkas ir blizgančius raitelių šarvus.
Pabuvojo puodžiaus dirbtuvėlėje, stebėjo sunkų kalvio darbą. Bandė patys sukti girnas, groti žvangučiais, net pajodinėjo.
Pailsėję tęsė kelionę rašytojo J. Biliūno sodyboje. Dalyvavo „gerumo pamokoje“, pabuvojo aplinkoje, kurioje rašytojas augo, kūrė bei išgyveno daugelio savo apsakymų įvykius.
Sugalvoję norą, rimti ir susikaupę skaičiavo laiptelius lipdami į „Laimės žiburį“.
Atgavę jėgas, vyko prie „velnio nešto ir pamesto“ Puntuko akmens.
Patyrę puikių išgyvenimų, kupini įspūdžių, linksmi ir laimingi grįžo namo.