Vasario 16 – oji kitaip

Tituline 1Tituline 2

Vasario 16-oji – Valstybės atkūrimo diena - šiemet mokantis kitaip Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijoje taip pat nutarta paminėti kitaip. Nesirinkome į gimnazijos salę... susitikome prie kompiuterių ekranų, pasitelkdami zoom platformą.

Ketvirtadienį (vasario 11 d.) istorijos pamokų metu III ir IV g klasių moksleiviams vyko pamokos apie Nepriklausomos Lietuvos pasiekimus 1918-1940 metais. Mokiniai, peržiūrėję skaidres, dokumentinę medžiagą ir išklausę komentarų susipažino su tarpukario Lietuvos ūkio ir kultūros laimėjimais, aptarė tų pasiekimų svarbą atkurtai valstybei bei jos vietą tarp kitų to meto Europos valstybių. Pamokos pabaigoje išklausėme modernią, naujomis spalvomis suskambusią Juozo Naujalio dainos ,,Lietuva brangi“ video versiją.

Penktadienį (vasario 12 d.) vyko renginiai 5 – 7 ir 8 – 10 klasių mokinių grupėms. Su jauniausiais mokiniais diskutuota, kodėl svarbu žinoti savo šalies istoriją, skaičiuoti Lietuvos gimtadienio metai, paaiškinta Vasario 16-osios šventės esmė, o išmintingasis Gustavas (panaudojome ištrauką iš ,,Gustavo enciklopedijos“) papasakojo apie 1918 m. vasario 16 dienos įvykius. Naudojant Kahoot programėlę surengta virtuali viktorina ,,Pažink Lietuvos istoriją“. Joje dalyvavo dvidešimt 5 – 7 klasių mokinių. Geriausiai ir greičiausiai į viktorinos klausimus atsakė Gertrūda Turlovič (5 kl.), Aistėja Navickaitė ( 5 kl.), Gabrielė Sviridovaitė ir Adomas Dainys ( 7 kl.).

9 a

8 – 10 kl. mokiniai visą savaitę ruošėsi viktorinai ,,Viskas apie Vasario 16-ąją“. Pristačius Vasario 16 – osios Aktą, jo reikšmę mūsų gyvenimui ir peržiūrėjus ištrauką iš ,Įdomiosios Lietuvos istorijos“ apie istorines Nepriklausomybės atkūrimo aplinkybes 1918 metais, mokiniai rungėsi atsakinėdami į viktorinos klausimus. Viktorinoje dalyvavo 15 moksleivių, daugiausia taškų surinko Ugnė Asipauskaitė ( I g ), Žygimantas Paurys ( 8 kl. ), Austėja Gaulytė ( II g ) ir Junona Labutytė ( I g ).

Sveikiname viktorinų nugalėtojus, visus dalyvius su Vasario 16 –ąja – Lietuvos valstybės atkūrimo diena!

Darius Tvardauskas, istorijos mokytojas