Apie Europos egzaminą

ES egz tit
    Dar gegužės pradžioje dalyvavau Europos egzamine. Šiuo konkursu Lietuvoje yra pažymima Europos diena (gegužės 9 d.). Dalyvavau jame pirmą kartą. Norėjau sužinoti daugiau apie Europos Sąjungą ir jai priklausančias valstybes. Tai daryti taip pat skatino pilietiškumo pagrindų mokytoja ir ugdymo karjerai koordinatorė Jovita Vainikevičiūtė.

Per pilietiškumo pamokas nagrinėjome temas apie ES, jos valdžios įstaigas, sprendėme viktorinos ,,Ką žinai apie ES?" klausimus kartu ir namuose - savarankiškai. Ruoštis egzaminui taip pat padėjo svetainė https://ec.europa.eu/lithuania/education_lt, kurioje yra įvairios informacijos apie ES, o išbandyti užduotis ir treniruotis galėjau https://europosegzaminas.lrt.lt/egzaminas/isbandyk (nuorodomis pasidalino mokytoja).

Egzamino klausimai buvo įdomūs, verčiantys pagalvoti prieš pasirenkant atsakymą. Galvoju, kad man puikiai pavyko, kadangi surinkau 13 taškų iš 15-kos galimų. Nors kvietimo dalyvauti II-me ture negavau, esu patenkinta savo rezultatu. Be to, sužinojau daug naujos informacijos, susipažinau su nauja svetaine, kuria galėsiu pasinaudoti ir kitą kartą.

Simona Labutytė, I g kl. mokinė