Diena Aukštaitijos nacionaliniame parke
- Informacija
- Paskelbta: 2021 birželio 23, Trečiadienis 20:50
Birželio 17 dieną linksmi ir gerai nusiteikę 2 – 3 klasių mokiniai išvyko į kelionę po Aukštaitijos nacionalinį parką. Kelionė prasidėjo Bitininkystės muziejuje. Mus pasitikęs gidas įdomiai pasakojo apie muziejų. Lankydami ekspoziciją vaikai sužinojo apie bitininkystės raidą nuo seniausių laikų iki šių dienų, bitininkystės tradicijas, senovinius įrankius, kurių reikėjo bitėms prižiūrėti. Visi mokiniai atidžiai klausėsi gido istorijų apie bičių gyvenimą, korius, vašką, kaip apsaugoti bites nuo lokių. Stebėjo bičių darbą avilyje. Aplankę Austėjos klėtelę, sužinojo iš kokių augalų žiedų bitės renka nektarą.
Po ekskursijos vaikų laukė žaidimai muziejaus teritorijoje. Apžiūrėję skulptūras, pasisupę ir pasistiprinę vykome link Ginučių piliakalnio. Užlipę ant piliakalnio radome paminklinį akmenį, kuris liudija, kad čia lankėsi prezidentas Antanas Smetona.
Vėliau kopėme į Ladakalnį. Tai 176 m. aukščio kalnas, gamtos paminklas. Nuo kalno matosi net šeši legendomis ir padavimais apipinti ežerai: Ūkojas, Linkmenas, Pakasas, Asėkas, Alksnaitis ir Alksnas. Yra paprotys į kalno viršūnę užnešti akmenukų ir palikti juos prie viršūnėje augančio ąžuolo.
Nusileidę nuo piliakalnio vykome į Ginučių vandens malūną. Gidas pasakojo apie malūno istoriją, mechanizmus, duonos kelią. Sužinojome, kad jame esančios metalinės turbinos sukimosi jėgą Ginučių kaimo gyventojai naudojo elektros gamybai. Pabraidžioję Srovės upelyje ir atgavę jėgas užlipome ir į Šiliniškių apžvalgos bokštą. Nuo jo atsivėrė gražūs gamtos vaizdai, šešių ežerų panorama. Kelionės pabaigoje aplankėme Palūšės bažnyčią, kuri pastatyta be geležinių vinių naudojant tik kirvį. Ji yra savitos architektūrinės formos su vienintele tokia Lietuvoje aštunkampe varpine.
Pradinių klasių mokytoja
Rasa Šeduikienė