Istorijos pamoka kitur ir kitaip

ppp
    Birželio 18 dieną (penktadienį) mes, 5 kl. mokiniai, vykome į pirmąją Lietuvos sostinę - Kernavę. Pirmiausia apsilankėme Kernavės archeologinės vietovės muziejuje. Čia mus pasitiko gidė Ieva, kuri papasakojo apie labai įdomią ir neįprastą archeologo profesiją. Apie ją jau daug žinojome iš istorijos pamokos. Dar prieš vykdami žiūrėjome filmą apie archeologiją ir archeologo darbą. Muziejuje susipažinome su archeologų darbo įrankiais ir dažniausiais radiniais.

Po to leidomės į ekskursiją po Kernavės piliakalnius, aiškinomės jų pavadinimus (sužinojome, kad tai - Aukuro kalnas, Mindaugo sostas, Pilies kalnas, Lizdeikos kalnas ir Kriveikiškio kalnas), sužinojome, kaip buvo surastas senasis Kernavės miestas.

Vėliau užsukome ir į viduramžių miestą, aišku, atkurtą. Aplankėme kalvio, juvelyro sodybas, klausėmės pasakojimo apie to meto žmonių gyvenimo būdą. Ne tik klausėmės, bet ir lietėme daiktus, įrankius, medžiagas, papuošalus, stebėjome, kaip titnagu į titnagą ir skeltuvu galima įžiebti ugnį, o prisiminimui apie aplankytą vietovę patys antspaudavome ženkliukus - beržo tošies gabaliukus. Žavėjomės akmens ir geležies amžiaus žmonių išradingumu.

Atsisveikinę su Ieva dar vaikštinėjome po piliakalnius, grožėjomės nuostabiais vaizdais ir surengėme kelias foto sesijas. O pietavome poilsiavietėje ant Balto kalno prie pat Neries.

Tai buvo pati geriausia šių metų diena ir įdomiausia istorijos pamoka - kitur ir kitaip, ji buvo neįprasta ir ją dar labai ilgai prisiminsime.

Aistėja Navickaitė, 5 kl. mokinė