Apie baltus Sirvėtos regioniniame parke

    pppppp

Jau ne pirmus metus gimnazijos bendruomenė pamini rugsėjo 22-ąją - Baltų vienybės dieną. Graži tradicija - aplankyti piliakalnį. Šiemet mes, II g kl. mokiniai, vykome į Sirvėtos regioninį parką prie Kačėniškės piliakalnio - vieno gražiausių piliakalnių ne tik Švenčionių rajone, bet ir Lietuvoje. Apie piliakalnio pavadinimo kilmę, čia, Nalšios žemėje, gyvenusios baltų genties - nalšėnų gyvenimo būdą, piliakalnio archeologinius tyrinėjimus ir radinius papasakojo Sirvėtos regioninio parko lankytojų centro gidas Marius.

    Piliakalnis yra Mergežerio vakariniame krante, net 220 m. virš jūros lygio ant pailgo masyvaus gubrio, kurį supa ežeras ir pelkėtos žemumos. Grožėjomės nuo piliakalnio atsiveriančiu vandens telkiniu ir Švenčionių aukštumos kalvomis, klausėmės legendų apie ežerą, sužinojome apie čia augančius retus dumblius ir gyvūnus.

1

2

3

4

4 2

    Vėliau savo baltiškų šaknų ieškojome edukaciniame užsiėmime Mitologiniu taku su gidu. Tako pradžia yra prie Sirvėtos regioninio parko lankytojų centro. Čia lankytoją pasitinka dvi skulptūros: aukščiausio Dievo Perkūno ir požemių valdovo Velino (velnio). Tako ilgis - 1 300 m., tačiau nepailsome. Klausydami įtaigių gido pasakojimų ir keliaudami nuo skulptūros prie skulptūros apžiūrėjome 17 akmenyje įkūnytų senųjų baltų dievybių ir mitologinių būtybių, ieškojome dabarties sąsajų su praeitimi, aiškinomės baltų ryšį su gamtos pasauliu.

    Užbaigus žygį gidas Marius daugiau papasakojo apie save - savo pomėgius, išsilavinimą, darbą Sirvėtos regioniniame parke, mokslinę veiklą.

5

6

7

7 2

7 3

8

9

10

10 2

11

11 2

11 3

    Pietavome taip pat gamtoje - ant laužo kepėme dešreles, šnekučiavomės, dalinomės įspūdžiais. Grįždami sustojome prie apžvalgos bokšto, nuo kurio apžiūrėjome gatvinį Didžiasalio kaimą. Kelias namo neprailgo - sprendėme istorijos mokytojo parengtą kryžiažodį ,,Baltai".

    Kaip tikrieji baltai tą dieną buvome gamtos apsuptyje, gamtoje ir su gamta, labiau ją pažinome ir supratome jos svarbą baltų gyvenime.

12

13

15

Ugnė Asipauskaitė, II g kl. mokinė

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla