Išvyka į Dapkų ūkį

Jau praėjusiais mokslo metais prasidėjo projektas ,,Augink, rūpinkis ir mylėk''. Tai yra šviečiamoji gyvulininkystės programa. Pavasarį vyko pamokos apie arklininkystę, kailinę žvėrininkystę, paukštininkystę, kiaulininkystę, avininkystę... Taip pat sužinojome apie žemės ūkio profesijas. Nekantriai laukėme rudens ir išvykos į ūkį.

Antradienį (rugsėjo 21 d.) atvyko didelis baltas autobusas. Mes (3-5 kl. mokiniai) važiavome į Kamajų kaimą (Rokiškio r.), kuriame įsikūręs Dapkų ūkis. Ūkininkai augina 40 veislinių galvijų ir parduoda juos veislei. Šeimininkė papasakojo apie galvijų priežiūrą, šėrimą, gydymą, jų elgesį. Visi kartu ėjome prie galvijų, juos šėrėme duona ir galėjome iš arčiau apžiūrėti.

Ūkyje dar auginami arkliai, lamos, stručiai... Kiekvienas gyvūnas turi vardą, atpažįsta šeimininkės balsą ir jos automobilio signalą. Visi džiaugėmės matydami, kaip šėlo lamos, šoko stručiai, vienas kitą vaikėsi arkliai.

Be to, aplankėme medinę Salų bažnytėlę ir senąjį dvarą. Ten pietavome ir surengėme interviu su ūkininke Birute. Todėl dar daugiau sužinojome apie jos ūkį, kaip ji tapo ūkininke, apie jos darbo dieną, apie tai, kaip siekė savo tikslo ir apie jos pomėgį piešti.

Grįždami namo atlikome užduotėles apie žemės ūkio profesijas. Mums labai patiko ši ekskursija. Ji buvo kupina linksmų ir įdomių istorijų.

Elvina Maigytė, 5 kl. mokinė