Diena Trakuose

ppp
    Spalio 22-ą dieną (penktadienį) 6-tos klasės mokiniai praleido Trakuose. Kelionė į Trakus buvo dovana mūsų klasei už labai gerą pamokų lankomumą praėjusiais mokslo metais. Į kelionę pasikvietėme 4-tos ir 5-tos kasės mokinius. Kelionė į Trakus neprailgo - važiuodami žaidėme žaidimą ,,Taip - Ne", klausėmės dainų ir dainavome kartu.

Nuvykę į Trakus lankėmės Trakų salos pilyje. Ten vyko dvi edukacijos - ,,Surask lobį" ir ,,Viduramžių karyba". Kai susipažinome su pilies istorija, susiskirstėme į dvi grupes ir gavome užduotį - surasti paslėptą lobį. Kiekviena grupė įdėmiai skaitė kelio aprašymą - laipiojo laiptais, vaikštinėjo pilies kiemais ir kambariais - menėmis ir ieškojo lobio, o kai rado, labai džiaugėsi. Smagu buvo apsilankyti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto menėje ir pamatyti jo sostą, Vytauto Didžiojo portretus, senovinius daiktus.

Edukaciniame užsiėmime ,,Viduramžių karyba" apžiūrėjome viduramžių ginklus - ietį, kirvį, kalaviją, lanką, arbaletą bei šarvus, patyrinėjome juos iš arčiau, galėjome pakilnoti, sužinojome, iš kokių medžiagų jie pagaminti, kaip juos naudojo kovose. Supratome, kad būti kariu viduramžiais buvo labai sunkus darbas, reikėjo daug sportuoti, treniruotis ir mokytis.

9c

Po to skubėjome į Amatų centrą, kur gaminome kibinus. Juos sukti mus mokė Margarita. Ji papasakojo apie save (Margarita- karaimė), karaimų gyvenimą ir karaimų patiekalą - kibinus, iš kur išmoko juos gaminti. Papietavę dar pasivaikštinėjome po Trakus. Eidami Karaimų gatve apžiūrėjome karaimų namus ir kinesę (karaimų maldos namus).

11 a

11.b

Namo grįžome linksmi ir gerai nusiteikę, dalinomės įspūdžiais, pasakojome namiškiams, ką matėme ir sužinojome, pasidalinome kibinais. Man labai patiko ši išvyka.

Gertrūda Turlovič, 6 kl. mokinė

2022  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla