Spalio 14 -oji -Tarptautinė elektronikos atliekų diena

tituline
    Spalio 14-ąją minima Tarptautinė elektronikos atliekų diena. Prie šios dienos paminėjimo prisijungėme ir mes, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos mokiniai.

    5-10 klasių mokiniams per biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, tikybos pamokas vyko diskusija tema "Elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių atliekų tvarkymas, priėmimo vietos, šių atliekų atskiro surinkimo būtinybė, žalingas poveikis aplinkai ir žmonių sveikatai." Iš pradžių žiūrėjome video medžiagą apie elektronikos atliekų problemą ir jos sprendimo būdus - rūšiavimą, žiedinę ekonomiką ir tvarų vartojimą, atliekų poveikį aplinkai ir žmogaus sveikatai.

    Pažiūrėję vaizdo medžiagą diskutavome apie elektronikos prietaisų vartojimą savo kasdieniniame gyvenime, dalijomės patirtimi apie jų rūšiavimą, pakartotinį panaudojimą ir kalbėjomės apie būtinybę saugoti aplinką. Pabaigoje sprendėme šios pamokos rengėjų paruoštą klausimyną.

    Taip pat prisiminėme, kur mokykloje yra vietos, kuriose surenkamos baterijos ir kitos elektroninės atliekos ir visi pasižadėjome jas mesti į tam skirtas vietas. Pamokos tema buvo aktuali, ji privertė pamąstyti apie žmonijos ateitį ir savo sveikatą. Elektronikos atliekų srautas kasdien auga, prognozuojama, kad 2030 metais elektronikos atliekų kiekis pasaulyje pasieks net 74,7 mln. tonų elektronikos atliekų, kas prilygsta 7390 vnt. Eifelio bokštų. Aplinka, kurioje gyvename, priklauso nuo mūsų pačių elgesio. Rūšiuokime visi kartu!

Vincentas Bakutis, II g kl. mokinys

1

2

3

4

5

6

7

 

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla