Spalio 14 -oji -Tarptautinė elektronikos atliekų diena

tituline
    Spalio 14-ąją minima Tarptautinė elektronikos atliekų diena. Prie šios dienos paminėjimo prisijungėme ir mes, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos mokiniai.

5-10 klasių mokiniams per biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, tikybos pamokas vyko diskusija tema "Elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių atliekų tvarkymas, priėmimo vietos, šių atliekų atskiro surinkimo būtinybė, žalingas poveikis aplinkai ir žmonių sveikatai." Iš pradžių žiūrėjome video medžiagą apie elektronikos atliekų problemą ir jos sprendimo būdus - rūšiavimą, žiedinę ekonomiką ir tvarų vartojimą, atliekų poveikį aplinkai ir žmogaus sveikatai.

Pažiūrėję vaizdo medžiagą diskutavome apie elektronikos prietaisų vartojimą savo kasdieniniame gyvenime, dalijomės patirtimi apie jų rūšiavimą, pakartotinį panaudojimą ir kalbėjomės apie būtinybę saugoti aplinką. Pabaigoje sprendėme šios pamokos rengėjų paruoštą klausimyną.

Taip pat prisiminėme, kur mokykloje yra vietos, kuriose surenkamos baterijos ir kitos elektroninės atliekos ir visi pasižadėjome jas mesti į tam skirtas vietas. Pamokos tema buvo aktuali, ji privertė pamąstyti apie žmonijos ateitį ir savo sveikatą. Elektronikos atliekų srautas kasdien auga, prognozuojama, kad 2030 metais elektronikos atliekų kiekis pasaulyje pasieks net 74,7 mln. tonų elektronikos atliekų, kas prilygsta 7390 vnt. Eifelio bokštų. Aplinka, kurioje gyvename, priklauso nuo mūsų pačių elgesio. Rūšiuokime visi kartu!

Vincentas Bakutis, II g kl. mokinys

2022  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla