Lietuvos valstybės atkūrimo dienai - ,,Vytis - Laisvės karvedys"

Titulinė
    Tebesitęsiant Covid- 19 pandemijai Vasario 16 - ąją - Valstybės atkūrimo dieną - kaip ir praėjusiais metais gimnazijoje nusprendėme pažymėti nuotoliniu būdu. Mokinius, mokytojus bei kitus bendruomenės narius pakvietėme į nuotolinę šventę - ,,Vytis - Laisvės karvedys".

Prisiminę šios dienos reikšmę mūsų šalies valstybingumui, išklausę Lietuvos Tarybos 1918 -ųjų metų vasario 16-osios dienos nutarimą bei kartu sugiedoję Lietuvos himną leidomės į istorinę Vyčio tapimo mūsų valstybingumo ženklu - valstybės herbu- kelionę.

Šventės dalyviams paaiškinome, kada ir kodėl Vytis atsirado Lietuvos didžiųjų kunigaikščių portretiniuose antspauduose, kaip kito žirgo ir Vyčio vaizdavimas, kada jis tapo valstybės herbu, ką reiškia viduramžių herbuose naudojamos dvi svarbiausios spalvos- raudona ir balta, kodėl Vytį nuspręsta vaizduoti ant nacionalinės valiutos - lito, o nuo 2015-ųjų metų ir ant euro, dalinomės archeologinių radinių (koklių) bei kitų Valdovų rūmuose saugomų eksponatų (gobelenų, taurių) vaizdais su Vyčio ženklu.

Siekdami įtraukti žiūrovus į šventę jiems sugalvojome užduočių. Pasiklausę dainos ,,Kur lygūs laukai" jie turėjo pasakyti, kokios herbo dalys yra paminėtos dainoje, pasukti galvas ir paaiškinti, kodėl Vytis buvo populiariausias 2018 metais gimusių berniukų vardas.

Antroje šventės dalyje dailės mokytoja Daiva Mieliauskienė ir II g kl. mokinys Matas Janušauskas pristatė Vasario 16-ajai surengtą mokinių darbų parodą ,,VYTIS-SKYDAS-KALAVIJAS". Mokytoja Daiva ir Matas aptarė 1-4 kl., 5-7 kl. ir II g kl. mokinių darbus - piešinius, koliažus, medžio dirbinius, kartono plastikos darbus, jų atlikimo techniką, medžiagas, pasidalino mintimis, kaip kilo idėja surengti tokią parodą.

Paroda veiks iki kovo 12 d., tad kviečiame apsilankyti ir pasidžiaugti darbais, pasinaudoti galimybe smagiai fotosesijai.

17c

Išsiskyrėme sveikindami vieni kitus su Vasario 16 -ąja, artėjančiomis atostogomis, kartu su 8 kl. mokiniais ir muzikos mokytoja Danute Alekniene dainuodami gerai visiems žinomą lietuvių liaudies dainą ,,Balnokit, broliai žirgus", kurioje taip pat minimas kalavijas - neatsiejama karingojo Vyčio gyvenimo dalis.

Su Vyčiu keliausime iki Kovo 11-osios - dar vienos Lietuvos Laisvės šventės. Šios šventės proga 1-4 klasių mokiniai dalyvaus dailyraščio konkurse ir rašys diktantą ,,Vyčio istorija".

Julita Pieviškytė, IV g kl. mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, pilietiškumo pagrindų mokytoja