Lietuvos valstybės atkūrimo dienai - ,,Vytis - Laisvės karvedys"

Titulinė
    Tebesitęsiant Covid- 19 pandemijai Vasario 16 - ąją - Valstybės atkūrimo dieną - kaip ir praėjusiais metais gimnazijoje nusprendėme pažymėti nuotoliniu būdu. Mokinius, mokytojus bei kitus bendruomenės narius pakvietėme į nuotolinę šventę - ,,Vytis - Laisvės karvedys".

    Prisiminę šios dienos reikšmę mūsų šalies valstybingumui, išklausę Lietuvos Tarybos 1918 -ųjų metų vasario 16-osios dienos nutarimą bei kartu sugiedoję Lietuvos himną leidomės į istorinę Vyčio tapimo mūsų valstybingumo ženklu - valstybės herbu- kelionę.

    Šventės dalyviams paaiškinome, kada ir kodėl Vytis atsirado Lietuvos didžiųjų kunigaikščių portretiniuose antspauduose, kaip kito žirgo ir Vyčio vaizdavimas, kada jis tapo valstybės herbu, ką reiškia viduramžių herbuose naudojamos dvi svarbiausios spalvos- raudona ir balta, kodėl Vytį nuspręsta vaizduoti ant nacionalinės valiutos - lito, o nuo 2015-ųjų metų ir ant euro, dalinomės archeologinių radinių (koklių) bei kitų Valdovų rūmuose saugomų eksponatų (gobelenų, taurių) vaizdais su Vyčio ženklu.

    Siekdami įtraukti žiūrovus į šventę jiems sugalvojome užduočių. Pasiklausę dainos ,,Kur lygūs laukai" jie turėjo pasakyti, kokios herbo dalys yra paminėtos dainoje, pasukti galvas ir paaiškinti, kodėl Vytis buvo populiariausias 2018 metais gimusių berniukų vardas.

1a

2

2a

3

3a

4

5

5a

6

7

8

    Antroje šventės dalyje dailės mokytoja Daiva Mieliauskienė ir II g kl. mokinys Matas Janušauskas pristatė Vasario 16-ajai surengtą mokinių darbų parodą ,,VYTIS-SKYDAS-KALAVIJAS". Mokytoja Daiva ir Matas aptarė 1-4 kl., 5-7 kl. ir II g kl. mokinių darbus - piešinius, koliažus, medžio dirbinius, kartono plastikos darbus, jų atlikimo techniką, medžiagas, pasidalino mintimis, kaip kilo idėja surengti tokią parodą.

    Paroda veiks iki kovo 12 d., tad kviečiame apsilankyti ir pasidžiaugti darbais, pasinaudoti galimybe smagiai fotosesijai.

9

10

11

11a

12

13a

13b

14

15

16

17

17a

17b

17c

 

    Išsiskyrėme sveikindami vieni kitus su Vasario 16 -ąja, artėjančiomis atostogomis, kartu su 8 kl. mokiniais ir muzikos mokytoja Danute Alekniene dainuodami gerai visiems žinomą lietuvių liaudies dainą ,,Balnokit, broliai žirgus", kurioje taip pat minimas kalavijas - neatsiejama karingojo Vyčio gyvenimo dalis.

    Su Vyčiu keliausime iki Kovo 11-osios - dar vienos Lietuvos Laisvės šventės. Šios šventės proga 1-4 klasių mokiniai dalyvaus dailyraščio konkurse ir rašys diktantą ,,Vyčio istorija".

Julita Pieviškytė, IV g kl. mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, pilietiškumo pagrindų mokytoja

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla