Su Ukraina

ppp
    Pirmadienis (vasario 28 d.) Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijoje prasidėjo Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos inicijuotos palaikymo Ukrainai akcija - visuotinė istorijos pamoka, skirta Ukrainai ir jos istorijai.

Nuotolinę visuotinės istorijos pamoką apie Ukrainą, jos šimtmečių istoriją, valstybingumo šaknis vedė LŠMPS pirmininko pavaduotojas ir istorijos mokytojas Audrius Jurgelevičius. Pamokos metu mokytojas paneigė apie Ukrainos istoriją sklaidančius mitus, paaiškino mokiniams istorinę tiesą.

„Ukrainoje gyvenantys žmonės, ukrainiečiai, yra atskira, savarankiška tauta ir jie nėra rusai. Ukrainiečiai daugiau kaip tūkstantį metų patys kuria savo istoriją, patys kuria savo valstybę ir jei jie patys ją sukūrė, jie neturi niekam būti dėkingi, kad turi valstybę. Jie niekam nėra skolingi už savo valstybę ir niekas neturi teisės jos atimti“, – vesdamas Ukrainos istorijos pamoką kalbėjo mokytojas A. Jurgelevičius.

Šią dieną mokiniai įsisegė palaikymo Ukrainai lipdukus, pasipuošė šios šalies spalvomis, taip išreikšdami savo solidarumą ukrainiečių tautai bei jos siekiui būti laisva ir nepriklausoma valstybe.

Darius Tvardauskas, istorijos mokytojas

6.1