Apie projekto ,,Kokybės krepšelis" poveikį

kokybes krepselisprojektas

Projekte ,,Kokybės krepšelis" (NR. 09.2.1-ESFA-V-719-01-0001finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis, dalį lėšų (15 %) skiria Zarasų rajono savivaldybė), kurio tikslas - pagerinti 5-6 kl. (šiemet 6-7 kl.) mokinių pažangą ir pasiekimus atliepiant mokinio individualius poreikius dalyvaujame antrus mokslo metus. Tęsiame projekte numatytas veiklas - rengiame minėtų klasių mokiniams nuotolines dalykų konsultacijas, užsiėmimus su psichologe, dalyvaujame mokytojų kompetencijų plėtojimo programoje.

Mokiniams yra pasiūlytos 6 dalykų konsultacijos, kurios paprastai vyksta dviem kryptimis - į gylį, t. y. kai konsultacijos laikas yra naudojamas detalesniam užduočių išsiaiškinimui, žinių išsigryninimui, klaidų paieškai ir taisymui ir į plotį- konsultacijos yra skiriamos dalyko žinių plėtimui, ruošimuisi konkursams, viktorinoms, netradicinėms veikloms, gabių vaikų ugdymui(si). Paprastai konsultacijos tipą dalyko mokytojui padiktuoja mokinių poreikiai ir ugdymo (si) procesas bei jo metu gautas grįžtamasis ryšys.

Palyginę I - ojo šių mokslo metų pusmečio ir praėjusių mokslo metų metinius rezultatus stebime, jog dauguma 6 kl. mokinių pagerino penkių dalykų (lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, matematikos, gamtos ir žmogaus, geografijos) pažymio aritmetinį vidurkį, o mokinių konsultuojamų dalykų padidėjusių aritmetinių vidurkių pokyčio suma didėjo nuo 0,65 (gamta ir žmogus) iki 3,15 balo (anglų kalba).

7 kl. mokinių rezultatų pokytyje matyti, kad didėjo visų konsultuojamų dalykų (lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, matematikos, gamtos ir žmogaus, geografijos, istorijos) aritmetinis pažymių vidurkis, o tai pavyko pasiekti nuo 25 proc. iki 75 proc. klasės mokinių. Šios klasės mokinių konsultuojamų dalykų padidėjusių aritmetinių vidurkių pokyčio suma didėjo nuo 0,97 (anglų kalba) iki 5,84 (istorija). Taigi, mokiniai labiausiai pagerino istorijos dalyko mokymosi pasiekimus.

Dalykų konsultacijas pastiprina užsiėmimai su psichologe Asta Sokolovienė. Psichologės užsiėmimų turinys nukreiptas į mokymą(si) kelti tikslus, motyvacijos skatinimą, pasitikėjimo savimi, atsakomybės ugdymą(si).

Projekto ,,Kokybės krepšelis" veiklos įtakoja ne tik mokinių mokymosi pasiekimus, bet ir mokinių brandos augimą. Šį teiginį pagrindžia 6 ir 7 kl. tėvų ir mokinių apklausos ,,Konsultacijų poveikis mokiniui ir jo mokymuisi" rezultatai. Daugiau nei pusė apklausoje dalyvavusių mokinių (67 proc.) ir jų tėvų (79 proc.) nurodė, kad konsultacijos didina pasitikėjimą savo jėgomis, 87 proc. mokinių ir 79 proc. teigia, kad konsultacijos didina mokinių atsakomybę už mokymąsi, 54 proc.mokinių ir 79 proc. tėvų pastebi, kad nuotolinės konsultacijos padeda mokiniams planuoti savo laiką. Džiugina ir tai, kad nuotolinės konsultacijos įtraukė tėvus į ugdymo(si) procesą- dauguma tėvų skatina savo vaikus pasinaudoti mokytojų teikiama pagalba konsultacijų metu, o dalis jų net aptaria su savo vaikais konsultacijų sėkmes ir nesėkmes.

Projekto ,,Kokybės krepšelis" veiklos tęsis visus 2021-2022 mokslo metus. Jam pasibaigus įsivertinsime savo veiklas, jų kiekybinius ir kokybinius rodiklius.

Jovita Vainikevičiūtė, projekto ,,Kokybės krepšelis" mentorė.

2022  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla