Turininga diena Vilniuje

Titulinė 1Titulinė 2

Tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda kasmet suburia dešimtis tūkstančių moksleivių ir studentų. Parodos 2022 tema – karjera ir mokymasis visą gyvenimą, o tikslas – padėti atrasti naujas karjeros galimybes įvairaus amžiaus grupių asmenims, atsakyti į visus rūpimus su karjera ir studijomis susijusius klausimus.

Galimybe dalyvauti parodoje pasinaudojo ir mūsų mokyklos mokiniai. Kovo 30 dieną II ir IVg klasių moksleiviai išvykome į parodą KARJERA & STUDIJOS 2022. Mus lydėjo ugdymo karjerai koordinatorė mokytoja Jovita Vainikevičiūtė ir IVg klasės vadovė Rima Kėblienė. Mokytoja Jovita iš anksto supažindino mus su renginio programa, tikslais, formatu, padėjo mums suplanuoti veiklas po jos. Tad iš anksto susiplanavome laiką ir pasirinkome paskaitas. Išklausėme tokias paskaitas kaip „Kam reikalingos studijos, kai jau turi svajonių darbą?“, „Kaip tinkamai pasirinkti savo svajonių karjerą?", lankėmės erdvėje „Nemokamos karjeros modeliavimo dirbtuvės“. Mokytojai klausėsi kitokio pobūdžio paskaitų – juos domino temos apie mokytojo savimotyvaciją, apie tai, kas sudaro laimės formulę. Mes, mokiniai, tikrai turėjome puikią galimybę pasiklausti, pamatyti, pasidomėti apie mus dominančias specialybes, pabendrauti su įkvepiančiomis asmenybėmis.

Stebino dalyvių gausa, bendravimo nuoširdumas, Litexpo rūmų erdvės ir, aišku, pirmąkart pamatytas tokio tipo renginys.

Kita mūsų kelionės dalis buvo susijusi su istorija. Dalyvavome edukacinėje Istorijų namuose veikiančioje parodoje „Ką slepia sarkofagas? Senovės Egipto mumijų tyrimai“. Tai buvo išskirtinė proga pamatyti visas Lietuvos muziejuose saugomas mumijas ir sarkofagus po vienu stogu. Ši pažintinė paroda atskleidė pastarųjų beveik 200 metų Senovės Egipto mumijų tyrinėjimus ir lietuvių dalyvavimą juose.

Ekskursijos gidė papasakojo, kaip kito mumijų tyrimų samprata ir jų rezultatai nuo kolekcionavimo idėjos XIX amžiuje, pirmųjų mokslinių ekspedicijų XX amžiuje iki dabar – kai tūkstančių metų senumo paslaptys išaiškinamos šiuolaikinėmis technologijomis. Senovės Egipto mumijos čia eksponuojamos kartu su įvairiais objektais, lydėjusiais mirusįjį į pomirtinį pasaulį. Susipažinome su pastangomis nugalėti mirtį, pomirtinio pasaulio vaizdiniais, magiškomis įkapėmis, mumifikavimo paslaptimis, Senovės Egipto dievais, hieroglifų rašto pavyzdžiais. Įdomu buvo pabendrauti su gide Virginija ir daugiau sužinoti apie archeologo profesiją ir eksperimentinės archeologijos studijas.

Ir paskutinis mūsų kelionės taškas buvo apsilankymas „Akropolyje“. Kaipgi be jo! Patenkinti, linksmi, pripirkę lauktuvių ir pilni įspūdžių saugiai grįžome namo!

Dėkojame mūsų gimnazijos direktorei už galimybę nuvykti į Studijų mugę, o mokytojai Jovitai už puikų ekskursijos organizavimą.

Ugnė Asipauskaitė, IIg klasės mokinė

2022  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija