Turininga diena Vilniuje

Titulinė 1Titulinė 2

    Tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda kasmet suburia dešimtis tūkstančių moksleivių ir studentų. Parodos 2022 tema – karjera ir mokymasis visą gyvenimą, o tikslas – padėti atrasti naujas karjeros galimybes įvairaus amžiaus grupių asmenims, atsakyti į visus rūpimus su karjera ir studijomis susijusius klausimus.

    Galimybe dalyvauti parodoje pasinaudojo ir mūsų mokyklos mokiniai. Kovo 30 dieną II ir IVg klasių moksleiviai išvykome į parodą KARJERA & STUDIJOS 2022. Mus lydėjo ugdymo karjerai koordinatorė mokytoja Jovita Vainikevičiūtė ir IVg klasės vadovė Rima Kėblienė. Mokytoja Jovita iš anksto supažindino mus su renginio programa, tikslais, formatu, padėjo mums suplanuoti veiklas po jos. Tad iš anksto susiplanavome laiką ir pasirinkome paskaitas. Išklausėme tokias paskaitas kaip „Kam reikalingos studijos, kai jau turi svajonių darbą?“, „Kaip tinkamai pasirinkti savo svajonių karjerą?", lankėmės erdvėje „Nemokamos karjeros modeliavimo dirbtuvės“. Mokytojai klausėsi kitokio pobūdžio paskaitų – juos domino temos apie mokytojo savimotyvaciją, apie tai, kas sudaro laimės formulę. Mes, mokiniai, tikrai turėjome puikią galimybę pasiklausti, pamatyti, pasidomėti apie mus dominančias specialybes, pabendrauti su įkvepiančiomis asmenybėmis.

    Stebino dalyvių gausa, bendravimo nuoširdumas, Litexpo rūmų erdvės ir, aišku, pirmąkart pamatytas tokio tipo renginys.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

13

14

15

    Kita mūsų kelionės dalis buvo susijusi su istorija. Dalyvavome edukacinėje Istorijų namuose veikiančioje parodoje „Ką slepia sarkofagas? Senovės Egipto mumijų tyrimai“. Tai buvo išskirtinė proga pamatyti visas Lietuvos muziejuose saugomas mumijas ir sarkofagus po vienu stogu. Ši pažintinė paroda atskleidė pastarųjų beveik 200 metų Senovės Egipto mumijų tyrinėjimus ir lietuvių dalyvavimą juose.

    Ekskursijos gidė papasakojo, kaip kito mumijų tyrimų samprata ir jų rezultatai nuo kolekcionavimo idėjos XIX amžiuje, pirmųjų mokslinių ekspedicijų XX amžiuje iki dabar – kai tūkstančių metų senumo paslaptys išaiškinamos šiuolaikinėmis technologijomis. Senovės Egipto mumijos čia eksponuojamos kartu su įvairiais objektais, lydėjusiais mirusįjį į pomirtinį pasaulį. Susipažinome su pastangomis nugalėti mirtį, pomirtinio pasaulio vaizdiniais, magiškomis įkapėmis, mumifikavimo paslaptimis, Senovės Egipto dievais, hieroglifų rašto pavyzdžiais. Įdomu buvo pabendrauti su gide Virginija ir daugiau sužinoti apie archeologo profesiją ir eksperimentinės archeologijos studijas.

16

17

18

19

20

21

22

    Ir paskutinis mūsų kelionės taškas buvo apsilankymas „Akropolyje“. Kaipgi be jo! Patenkinti, linksmi, pripirkę lauktuvių ir pilni įspūdžių saugiai grįžome namo!

    Dėkojame mūsų gimnazijos direktorei už galimybę nuvykti į Studijų mugę, o mokytojai Jovitai už puikų ekskursijos organizavimą.


Ugnė Asipauskaitė, IIg klasės mokinė

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2023  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla