Apie teisinę atsakomybę

ppp
    Balandžio 4 d. (pirmadienį) 5-7 ir 8-10 klasių moksleiviams surengėme susitikimą su Zarasų r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnais Rosita Gurskaja ir Liudviku Komka. Susitikimo tikslas - supažindinti mokinius su Alkoholio, tabako ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimo, jų turėjimo ir platinimo teisine atsakomybe. Jį inicijavo Vaiko gerovės komisija, kurios viena iš veiklos krypčių - alkoholio, tabako ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimo bei patyčių ir smurto prevencija.

    Pareigūnai priminė mokiniams, nuo kada jie patys tampa teisiškai atsakingi už savo elgesio pažeidimus, koks elgesys yra vertinamas kaip viešosios tvarkos pažeidimas, kokios bausmės yra taikomos padarius nusižengimą, susijusį su alkoholio, tabako ir kitų psichotropinių medžiagų turėjimu, vartojimu ir platinimu. Mokiniai nagrinėjo situacijas, kuriose turėjo atpažinti netinkamą paauglių elgesį, įvardinti nusižengimą, mokėsi elgtis situacijose, kai siūloma užsirūkyti, pavartoti svaigalų ar kitų psichoaktyvių medžiagų.

    Susitikimo metu taip pat kalbėtasi apie smurtą ir patyčias, jų priežastis, mokiniai supažindinti su teisine atsakomybe vykdant ar/ir stebint patyčias realioje ir/ar virtualioje erdvėje, aptarti reagavimo į patyčias būdai ir priemonės.

    Be to, buvo aiškintasi, kas yra administracinė ir baudžiamoji atsakomybė, minimali ir vidutinė vaiko priežiūra, kada ir kaip ji yra skiriama. Taip pat aptarta, kas yra nepriekaištinga reputacija, kokias profesijas renkantis tai ypač svarbu, paauglių nusižengimų pasekmės tolimesniam mokinio karjeros keliui.

    Susitikimo pabaigoje padėkomis ir atminimo dovanėlėmis pareigūnai apdovanojo mokinius, dalyvavusius teisinių žinių konkurse ,,Temidė" ir užėmusius I-me etape antrąją vietą.

    Dėkojame Zarasų r. policijos bendruomenės pareigūnams už nuoširdų ir dalykišką bendradarbiavimą.

Jovita Vainikevičiūtė, gimnazijos Vaiko gerovės komisijos narė

1

2

3

4.1

4

5

6

7

8

9

10

 

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla