Lankėmės Zarasų profesinėje mokykloje

tit
    Baigiantis mokslo metams mums, pagrindinį išsilavinimą įgysiantiems mokiniams, reikia apsisipręsti, kur pratęsime savo tolimesnį mokymąsi. Todėl antradienį (birželio 14 d.) lydimi gimnazijos ugdymo karjerai koordinatorės Jovitos Vainikevičiūtės apsilankėme Zarasų profesinėje mokykloje, kur sužinojome apie mokymosi galimybes po dešimtos ir dvyliktos klasės.

Nors diena buvo darganota, darganos nejautėme. Mus šiltai pasitiko neformaliojo švietimo administratorė, l. e. p. soc. pedagogė Simona Matusevičiūtė. Savo pažintį su Zarasų profesine mokykla pradėjome nuo bendrojo ugdymo (gimnazijos) skyriaus vedėjos Editos Kondratavičiūtės išsamaus ir motyvuojančio pasakojimo apie šią mokyklą, individualaus ugdymo(si) plano sudarymą, popamokinę veiklą bei šios mokyklos mokinių pasiekimus.

Kitoje vizito dalyje apsilankėme praktinio mokymo centre - apžiūrėjome transporto priemonių remontininko dirbtuves bei erdves, kuriose mokysis apdailininkai. Su šiomis profesijomis mus supažindino profesijos mokytojas Vytautas Kruopis. Jis mums čia pravedė pačią tikriausią fizikos pamoką - aiškino, kaip veikia vidaus degimo variklis, stūmokliai, stabdžių sistema. Taip pat savo jėgas išbandėme virtualioje virinimo simuliacijoje.

Savo pažintį su mokykla tęsėme aplankydami žiemos sodą, aktų bei sporto sales, valgyklą, kavinę, maisto ruošimo laboratoriją, kurioje praktikuojasi būsimi virėjai, pasigardžiavome dar šiltu pyragu.
Savo žinias apie kraujotaką, širdies darbą, pirmąją pagalbą sustojus širdžiai pratęsėme susitikime su paramedikus mokančia mokytoja, kur sužinojome daug įdomių ir svarbių dalykų apie paramediko darbą.

Tądien labiau pažintos masažisto, visažisto bei floristo profesijos, jų darbui reikalingos priemonės, bei darbo perspektyvos

Dėkojame Zarasų profesinei mokyklai už įdomią ekskursiją ir turiningai praleistą laiką.

Ugnė Asipauskaitė, II g klasės mokinė

2022  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija