Pamokos Botanikos sode ir LR Seime

01pp
    Nekantriai laukėme penktadienio, birželio 10-osios, juk vykome į Lietuvos sostinę. Kartu su savo klasės vadove Jovita Vainikevičiūte iš anksto planavome savo veiklas Vilniuje. Nusprendėme, kad šį kartą laiką skirsime dviems dalykams - biologijai (pažinčiai su augalais), t. y. apsilankysime Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose ir pilietiškumo pagrindams - pabuvosime LR Seime.

Daugelis iš mūsų Botanikos sode lankėsi pirmą kartą, tad buvo labai įdomu sužinoti, kaip jis atrodo, kuo skiriasi nuo prie namų esančio sodo ar miško. Be to, supratome, kokiu tikslu ir kaip jie yra kuriami, kaip jie panaudojami pramogoms. Grožėjomės medžiais, gėlių žiedais (ypač rododendrais), mokėmės jų pavadinimus, vaikštinėjomės po japoniškąjį sodą, o nuo alinančio karčio gaivinomės šaltu šaltinio vandeniu.

Pilietiškumo pagrindų pamoka (šį dalyką pradėjome mokytis šiais mokslo metais) vyko LR Seime. Pamokose apie LR Seimą - įstatymus leidžiamąją valdžią mokėmės iš vadovėlių, o tądien LR Seimą pamatėme savo akimis: lankėmės įvairiose LR Seimo salėse (spaudos konferencijų, plenarinių posėdžių, Kovo 11-osios, Algirdo Brazausko ir pan.), pakartojome LR Seimo funkcijas, apžiūrėjome parodas, sužinojome įdomių dalykų apie seimo pastato projektuotojus ir jo istoriją. Seimo gidas mums uždavinėjo įvairius klausimus, o už teisingus atsakymus apdovanojo prizais. Daugiausia prizų surinko Žadmina.

Ekskursiją vedęs gidas buvo vertėjas, verčiantis valstybės vadovams iš rusų į lietuvių kalbas ir atvirkščiai, tad jis papasakojo apie vertėjo darbą, jo ypatybes, vertėjui būtinas asmenines savybes, kartu diskutavome, ką reiškia mokėti kalbą.

Šios dienos pamokos prabėgo greitai. Dėkojame gimnazijos direkorei Aldonai Svidinskienei už galimybę nuvykti į Vilnių ir mokytis ne tik mokykloje.

Jovita Paurytė, I g kl. mokinė

2022  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija