Į ekskursiją su šypsena

Titul 1Titul 2

Spalio 7 diena - Šypsenos diena. Taigi, ir mes, 7-8 kl. mokiniai, plačiai šypsodamiesi pradėjome savo išvyką. O vykome į Salų dvarą, esantį Rokiškio rajone. Jau pakeliui patyrėme įdomių dalykų...

Trumpam sustojome Lašuose ir apžiūrėjome milžinišką vėjo bei saulės baterijų jėgainę. Fizikos mokytoja Regina Masiulienė papasakojo, kaip jos veikia, o mes pasimatavome su vėjo jėgaine ir įsitikinome, kokie maži esame. Vaizdas buvo nerealus.

Atvykę į Salų dvarą apsilankėme amatų dirbtuvėse, kur čia dirbanti amatininkė papasakojo apie vytelių pynimo bei molio lipdymo amatus, parodė šiems darbams reikalingus įrankius ir įrangą. Vėliau ėjome į dvarą ir ten mus pasitiko ūkininkė, dabar verslininkė ir dvaro savininkė Birutė Dapkienė. Visi kartu nuėjome tapyti šokoladu. Procesas buvo labai įdomus. Nutapę laukėme, kol šokoladas sustings ir galėsime jo paragauti, o Birutė mums aprodė dvarą, supažindino su jo istorija.

Kartu su Birute apsilankėme ir dvaro kavinėje, kur susipažinome su padavėju- robotu ir svarstėme, kokia ateitis laukia padavėjų žmonių, kas geriau aptarnauja, mums įprastas padavėjas ar robotas?

Dvare ne tik ragavome šokoladą, sužinojome apie jo praeitį, bet ir turėjome galimybę susiskirstę komandomis pažaisti slėpynių.

Apžiūrėję, pasidžiaugę ir suvalgę savo šokoladinius kūrinius, vaikštinėjome po dvaro parką, grožėjomės šimtamečiais medžiais bei parke besiganančiomis mielomis alpakomis, stručiais ir poniais.

Šypsenos dienos pramogas tęsėme Radeikiuose (Utenos r.) - gryname ore žaidėme karinį žaidimą Laser tag. Pramogų sodybos šeimininkas Andrius iš pradžių papasakojo mums apie žaidimą, paaiškino mūsų vaidmenis ir žaidimo taisykles. Ilgai rungėmės, kol išsiaiškinome, kuri komanda stipriausia. Sužaidę visus etapus lygiomis, susiskirstėme į berniukų ir mergaičių komandas. Deja, mergaitėms teko pripažinti pralaimėjimą, o berniukai šventė pergalę. Tą dieną ne tik žaidėme, bet ir sužinojome apie Andriaus pomėgius, jo profesiją, kaip Andrius ėmėsi šio verslo.

Nors ir labai pavargę, tačiau šypsodamiesi ir laimingi grįžome namo, o pakeliui jau planavome kitą mūsų išvyką.

Aistėja Navickaitė, 7 kl. mokinė

2022  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla