Tolerancijos dienai - Tolerancijos namas

tituline
    Lapkričio 16-oji pasaulyje yra minima kaip Tarptautinė tolerancijos diena. Šios dienos tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į netolerancijos pavojų ir prisiminti, kad mes esame visi skirtingi, tačiau, nepaisant to, esame visi svarbūs.

Kaip ir kiekvienais metais šią dieną paminėjome bei prisiminėme savo mokykloje. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis - Tolerancijos namas.

Pasitardami su klasės vadovais ir dailės mokytoja, pasitelkdami fantaziją kūrėme savo tolerancijos namus ir apgyvendinome juose tolerantiškumą. Sukūrėme įvairiausių darbų: piešinių, plakatų, tikrų ir netikrų namų, pvz. 5-7 kl. mokiniai panaudodami kartono dėžutes tarsi plytas statė bendrą tolerancijos namą, 10 kl. mokinai namą sukūrė ant kolonos prikabinę įvairiausių nuotaikų simbolių užrašydami ,,Mūsų namuose gyvena tolerancija" ir jį apšvietė panaudodami kalėdinę girliandą.

Visi stengėmės, kūrėme ir dirbome su meile, o darbus buvo galima apžiūrėti mokyklos fojė. Nuo ankstyvo ryto čia skambėjo nuotaikinga muzika, ekrane keitėsi vaizdai, iliustruojantys tolerancijos temą, fotografavomės prie savo ar kitų Tolerancijos namų.

Mūsų klasės valandėlė taip pat vyko foje. Patogiai įsitaisę ant suolų žiūrėjome video ir klausėmės žymių žmonių interviu apie toleranciją, juos aptarėme, įsivertinome savo tolerancijos lygį, svarstėme, kaip galėtume jį padidinti. Grožėjomės savo ir kitų darbais, rinkome originaliausius, aiškinomės, ką norėjome pavaizduoti ant savo plytų Tolerancijos name. Be to, tą dieną su istorijos mokytoju kalbėjomės apie netolerancijos pavyzdžius kai kuriomis tautoms, jų likimą ir netolerantiško elgesio su kitais pamokas.

9-10 kl. mokiniai dalyvavo nuotoliniame renginyje ,,Ne gėda rinktis", kuriame susipažino su nemadingomis ir mažiau žinomomis profesijomis. Šio renginio tikslas - skatinti toleranciją profesijų skirtumams ir kiekvieno asmens pasirinkimui, laužyti stereotipus, kad ne gėda rinktis nepopuliarią profesiją, ugdyti supratimą, kad ir mažiau patrauklių profesijų atstovai yra reikalingi darbo rinkai ir visuomenei, gali uždirbti ir kilti karjeros laiptais.

d

dd

Tą dieną daug kūrėme, mąstėme, bendravome ir diskutavome, patyrėme teigiamų emocijų ir ...tikimės, tapome pakantesni.

Julija Krastinaitė, 7 kl. mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, 7 kl. vadovė