Diena Panevėžyje

tituline
    Mes, dešimtokai, kartu su devintos klasės mokiniais lapkričio 22 d. (antradienį) vykome į Panevėžį - Aukštaitijos sostinę. Čia praleidome beveik visą dieną.

Pirmasis mūsų išvykos tikslas buvo pažintinis vizitas AB ,,Panevėžio stiklas". Iš pradžių įmonės atstovė supažindino mus su įmonės istorija, veikla, pristatė įmonėje gaminamus gaminius (tai yra įvairių rūšių tara), jų kontrolę. Lankėmės tose patalpose, kur buvo galima stebėti taros gamybą, jos pakavimą, jos pakrovimą, detalių tekinimą įrenginiams. Aplankę ,,stiklo virėją" sužinojome apie patį gamybos procesą, jam reikalingą temperatūrą bei medžiagas, iš kurių gaminamas stiklas, kompiuterio ekrane galėjome matyti, kaip į talpą su šiomis medžiagomis patenka dujos. Susipažinę su darbo aplinka, supratome, kad darbas šioje įmonėje yra nelengvas, o žmogaus rankas vis dažniau keičia įvairūs įrenginiai.

Vėliau lankėmės šio miesto teatre ,,Menas". Šį kartą pasirinkome pasižiūrėti spektaklį ,,Musių valdovas" pagal Nobelio premijos laureato Viljamo Goldingo tuo pačiu pavadinimu parašytą romaną, kurį skaitysime per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas. Scenoje, kuri trumpam virto žaidimų aikštele, stebėjome paauglių santykius, jų žaidimą, kuris susiklosčius ekstremaliai situacijai išveda kiekvieną šio žaidimo dalyvį iš komforto zonos, priverčia peržengti ribas ir atsakyti už savo pasirinkimus. Tai, kas nutinka vaikams kieme, vyksta su kiekvienu iš mūsų, mus supančiose aplinkose. Spektaklį aptarėme lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje su mokytoja Ramute Kuzmiene.

Užsukome ir į Panevėžio Cido areną, kur vyko karjeros renginys ,,Studijų diena 2022". Čia savo studijų programas pristatė įvairios kolegijos, univesitetai, su profesiniu mokymusi buvo galima susipažinti prie profesinių mokyklų stendų, norintys galėjo pasikonsultuoti su karjeros konsultantais, be to, apžiūrėjome Cido areną, kurioje vyksta įvairios ne tik miesto, bet ir šalies sporto varžybos.

O kur dar pasibuvimas picerijoe ,,Charli pica" ir smagi kelionė atgal į namus - gera nuotaika, linksma muzika ir ... dienos įspūdžiai.

Dėkojame Panevėžio regioninio karjeros centro Profesinio veiklinimo ir partnerysčių koordinatorei Taniai Paškevičienei už geranoriškumą ir pagalbą rengiant vizitą AB ,,Panevėžio stiklas", įmonės darbuotojai  Renatai Stančikienei už turiningą ekskursiją,  o mokyklos direktorei Aldonai Svidinskienei už galimybę keliauti mokykliniu autobusu.

Jovita Paurytė, 10 kl. mokinė Jovita Vainikevičiūtė, 10 kl. vadovė