Kalėdinė išvyka į Uteną

IMG 4856 p
    Gruodžio 20 dieną keliavome į Uteną. Dalyvavome kalėdinėje edukacijoje „Šventiniai meduoliai“, lankėmės boulingo klube, pasigrožėjome pasipuošusiomis eglėmis.

    Pirma stotelė – „Abuva“, įmonė, kurioje žaidėme boulingą. Mokiniai susiskirstė į tris komandas. Ten praleidome valandą, buvo labai smagu, tačiau pilni gerų emocijų turėjome skubėti į Utenos tradicinių amatų centrą ,,Svirnas". Ten mus pasitiko gidė Dalia. Kaip pasakojo gidė, ,,greičiau meilė išgaruos, nei meduolis supelys...“ Meduoliai – tai XIV amžiuje kartu su prieskoniais atsiradęs saldėsis iš medaus ir miltų. Meduolius kepdavo dideliais tešlos lapais ir lapą sulaužydavo. Yra išlikęs egzotiškas vokiečių pasakojimas apie tai, kaip meduolių prekiautojai, sulūžus vežimui, vieną meduolio lapą panaudoję vietoj rato.

    Susipažinome su lietuvių tradicinės virtuvės ir kalendorinių švenčių patiekalais, apžiūrėjome įrankius, priemones (medines meduolių formavimo formas), maisto produktus, skirtus meduolių tešlai (ruginiai miltai, medus, kiaušiniai, įvairūs prieskoniai, cukrus, sviestas). Sužinojome, kas yra tešlos fermentavimas ir kiek laiko būdavo fermentuojama tešla prašmatniems meduoliams. Užsiėmimo metu kiekvienas mokinys išsirinko jam labiausiai patikusią meduolių formą – pasagą, angelą, varpelį, margutį, širdį, ąžuolą, katiną, žirgą, elnią, kiškį, avinėlį, paukštį, gaidelį. Formavome pasirinktos formos meduolį ir dėjome kepti. Per tą laiką su akriliniais dažais papuošėme popierių, į kurį supakavome meduolius. Pagaliau, sulaukę iškepusių meduolių, juos supakavome, tačiau paragauti galėjome tik grįžę namo. Beje, jie buvo tikrai skanūs! Atsisveikinę su gide ir palinkėję gerų švenčių nuvykome į paskutinį savo kelionės tašką — Utenos eglę. Kad sukurtume šventinę nuotaiką, užsidegėme šaltąsias ugneles ir nusifotografavome.     Dalindamiesi įspūdžiais išvykome namo. Visi parsivežėme ypatingai skanias lauktuves iš Utenos.

Ramaus, jaukaus švenčių laukimo!

7 ir 8 klasės moksleiviai.

IMG 4649

IMG 4651

IMG 4677

IMG 4738

IMG 4749

IMG 4781

IMG 4791

IMG 4793

IMG 4802

IMG 4825

IMG 4856

 

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla