Kalėdinė išvyka į Uteną

IMG 4856 p
    Gruodžio 20 dieną keliavome į Uteną. Dalyvavome kalėdinėje edukacijoje „Šventiniai meduoliai“, lankėmės boulingo klube, pasigrožėjome pasipuošusiomis eglėmis.

Pirma stotelė – „Abuva“, įmonė, kurioje žaidėme boulingą. Mokiniai susiskirstė į tris komandas. Ten praleidome valandą, buvo labai smagu, tačiau pilni gerų emocijų turėjome skubėti į Utenos tradicinių amatų centrą ,,Svirnas". Ten mus pasitiko gidė Dalia. Kaip pasakojo gidė, ,,greičiau meilė išgaruos, nei meduolis supelys...“ Meduoliai – tai XIV amžiuje kartu su prieskoniais atsiradęs saldėsis iš medaus ir miltų. Meduolius kepdavo dideliais tešlos lapais ir lapą sulaužydavo. Yra išlikęs egzotiškas vokiečių pasakojimas apie tai, kaip meduolių prekiautojai, sulūžus vežimui, vieną meduolio lapą panaudoję vietoj rato.

Susipažinome su lietuvių tradicinės virtuvės ir kalendorinių švenčių patiekalais, apžiūrėjome įrankius, priemones (medines meduolių formavimo formas), maisto produktus, skirtus meduolių tešlai (ruginiai miltai, medus, kiaušiniai, įvairūs prieskoniai, cukrus, sviestas). Sužinojome, kas yra tešlos fermentavimas ir kiek laiko būdavo fermentuojama tešla prašmatniems meduoliams. Užsiėmimo metu kiekvienas mokinys išsirinko jam labiausiai patikusią meduolių formą – pasagą, angelą, varpelį, margutį, širdį, ąžuolą, katiną, žirgą, elnią, kiškį, avinėlį, paukštį, gaidelį. Formavome pasirinktos formos meduolį ir dėjome kepti. Per tą laiką su akriliniais dažais papuošėme popierių, į kurį supakavome meduolius. Pagaliau, sulaukę iškepusių meduolių, juos supakavome, tačiau paragauti galėjome tik grįžę namo. Beje, jie buvo tikrai skanūs! Atsisveikinę su gide ir palinkėję gerų švenčių nuvykome į paskutinį savo kelionės tašką — Utenos eglę. Kad sukurtume šventinę nuotaiką, užsidegėme šaltąsias ugneles ir nusifotografavome.     Dalindamiesi įspūdžiais išvykome namo. Visi parsivežėme ypatingai skanias lauktuves iš Utenos.

Ramaus, jaukaus švenčių laukimo!

7 ir 8 klasės moksleiviai.

2023  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla