Apie konkursą ,,Skaidrumą kuriame kartu"

Tituline
    Mes, 10 klasės mokiniai, dar lapkričio mėnesio pabaigoje dalyvavome konkurse ,,Skaidrumą kuriame kartu". Šio konkurso tikslas – ugdyti antikorupcines mokinių nuostatas, skatinti aktyviai domėtis savo, kaip piliečio, vaidmeniu, valstybės ir pasaulio situacija, perprasti svarbiausius skaidrumo principus, kurie yra stiprios, teisingumu ir pasitikėjimu grįstos valstybės pagrindas.

Konkurso metu atlikome dvi užduotis: sprendėme testą ir kartu atlikome kūrybinį darbą. Per pilietiškumo pamoką išsiaiškinę, kas yra korupcija, kuo ji yra pavojinga mūsų šaliai ir jos nacionaliniam saugumui, pateikę vienas kitam nesąžiningumo pavyzdžių iš kasdienio gyvenimo, siūlėme savo idėjas, galvojome, kaip jas įgyvendinti. Kūrybiniam darbui pasirinkome kurti plakatą. Jį kūrėme per dailės pamokas ir pavadinome ,,Žinau, veikiu ir keičiu".

Šių metų konkurso tema – skaidrumo ir sąžiningumo svarba bendruomenės gyvenime. Sukurtame plakate lyginome savo šalį ir Daniją, parodėme, kad KSI (korupcijos suvokimo indeksas) lemia LI (laimės indeksą), kur reikia kreiptis susidūrus su nesąžiningu elgesiu, kaip kiekvienas asmeniškai galime prisidėti prie skaidrumo kūrimo visuomenėje.

Gruodžio 20 d. stebėjome tiesioginę transliaciją iš LR Prezidentūros, kurios metu buvo paskelbti konkurso nugalėtojai, klausėmės LR Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo ir kalbos apie skaidrumo svarbą pasitikėjimui mūsų valstybe. Be to, pamatėme kitų mokyklų kūrybinius darbus, paplojome nugalėtojams.

Nors tarp nugalėtojų nebuvome, tačiau buvo įdomu dalyvauti tokiame konkurse ir daugiau sužinoti apie korupcijos reiškinį.

Gabija Lašaitė, 10 kl. mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, pilietiškumo pagrindų mokytoja