Svečiavomės pas grafienę

titulinetituline2

    Kalėdinės išvykos mūsų klasėje jau tampa tradicija. Šiais metais pasidžiaugti artėjančiomis šv. Kalėdomis vykome į Rokiškio dvarą.

    Rokiškio dvaras - pirmas muziejus Lietuvoje, kuris yra įrengtas dvare. Tad buvo įdomu susipažinti su dvaro bei čia gyvenusios Tyzenhauzų šeimos istorija, žymiausiais šios giminės atstovais, apžiūrėti čia saugomus eksponatus - šiai šeimai priklausiusius daiktus, t.y. baldus, paveikslus, indus, grafo ir grafienės drabužius, aksesuarus, pasivaikčioti po dvaro erdves, sužinoti jų paskirtį, pasigrožėti jų interjeru.

    Pasivaikščiojus po dvarą atėjo laikas arbatai. Vienoje iš dvaro menių mūsų laukė grafienė Hermancija ir kalėdiškai papuoštas stalas. Čia sužinojome, kaip ir iš kur dvaruose atsirado arbata, kuo skiriasi jos rūšys, mokėmės taisyklingai laikyti arbatos puodelį ir šaukštelį, tyliai išsimaišyti cukrų, aptarėme, kokios pokalbių temos buvo įprastos grafams ir jų svečiams, o kas buvo tabu. Vaišinomės arbata, sausainiais, tortu ir, žinoma, bendravome.

1

2

3

4

5

6

7

    Jau sutemus apsilankėme prakartėlių parodoje, sužinojome, iš kur ir kada jos paplito Lietuvoje, stebėjomės jų įvairove, kiekvienas išsirinkome sau pačią gražiausią.

    Užsukome ir pas tautodailininką Lionginą Šepką, tiksliau į jo drožinių - medinių skulpūrų ekspoziciją. Buvo sunku patikėti, kad visai tai - paukšteliai, medeliai, žmogaus dydžio skulptūros yra paprasto, savamokslio drožėjo kūriniai.

    Dar daug stebuklų matėme tą vakarą... savo rezidencijoje besidarbuojantį Kalėdų senį, kalėdinėmis šviesomis tviskančią Rokiškio miesto eglę ir lietuje tirpstančias sniego pusnis.

8

9

10

11

12

13

Jovita Paurytė, 10 kl. mokinė

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2023  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla