Vasario Šešioliktosios įkvėpti

pppp
    Vasario 16-oji - Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Šią dieną 1918 metais Lietuvos Taryba savo posėdyje paskelbė atstatanti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę.

    Artėjančios valstybės atkūrimo dienos šventės proga mokykloje vyko renginys ,,Vasario Šešioliktosios įkvėpti”. Mokiniai, mokytojai ir kiti darbuotojai susirinkome mokyklos aktų salėje. Prisiminę šios dienos svarbą Lietuvos istorijoje visi kartu sugiedojome Lietuvos tautinę giesmę - himną.

    Dešimtos klasės mokinės - Katrina, Gabija, Elija ir Jovita papasakojo, kaip praradus valstybingumą (1944 metais Lietuvą antrą kartą okupavus SSRS) Vasario 16-osios idėjos įkvėpė žmones priešintis okupantams ir siekti Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo.

    Supratome, kad Vasario 16-osios idėjos pirmiausiai įkvėpė partizanus. Renginio metu labai daug sužinojome apie partizanus ir jų vadus, slapyvardžius, moterų dalyvavimą partizaniniame kare, labai svarbų Lietuvai dokumentą – 1949 metų LLKS Tarybos deklaraciją (LLKS – Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdis - partizanų vadovybė), kuri buvo paskelbta taip pat vasario 16-ąją dieną.

    Pamatėme ir išgirdome partizano priesaiką, kurią scenoje labai įtaigiai suvaidino 10 kl. mokinys Ernestas Buiva ir ir 7 kl. mokinys Petras Pieviškis.

1

2 2

2

3

4

5

    Video pagalba nukeliavome į Antazavės šilo mūšio vietą, kurioje vyko vienas didžiausių partizanų mūšių prieš NKVD kariuomenę. Devintokė Brigita mus džiugino dainomis apie Lietuvos laisvę ir pasiryžimą ją ginti, o vieną iš jų - ,,Oi, neverk, motušėle” sudainavome visi kartu.

    Renginio pabaigoje mokyklos bendruomenę su artėjančia švente pasveikino mokyklos direktorė Aldona Svidinskienė. Ji padėkos raštais apdovanojo mokinius už I-jo pusmečio pasiekimus - labai gerą ir puikų mokymąsi, įteikė mokiniams medalius ir atminimo dovanėles už dalyvavimą įvairiuose konkursuose ir renginiuose. Už sąžiningą ir kruopštų darbą, atsakingumą padėkota mokytojams bei kitiems mokyklos darbuotojams, Mokyklos direktorė linkėjo visiems taikaus dangaus, pasiryžimo branginti ir ginti Lietuvos laisvę.

6

7

8

9

10

Julija Krastinaitė, 7 kl. mokinė

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla