Vilniui 700 metų: apie projektą „Vilnius poezijoje, piešiniuose, dainose ir istoriniuose šaltiniuose“

9 ppp
    Vilnius visais laikais buvo svarbus Europos miestas, regiono kultūros ir mokslo centras, todėl Vilniaus jubiliejus – nepamirštamas įvykis ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. 700 metų skaičiuojantis miestas išlaiko savo jaunatvišką dvasią ir atvirai pasitinka modernią ateitį. Todėl visi kartu bandėme sukurti šventę, kuri palydėtų miestą į naujų galimybių šimtmetį!

    Mūsų mokykla rengė projektą „Vilnius poezijoje, piešiniuose, dainose ir istoriniuose šaltiniuose“, kuriame dalyvavo 4 – 10 kl. mokiniai. Projekto tikslas – susipažinti su miesto istorija bei legendomis, parodyti, kuo gi gyvena Vilnius šiandien, įamžinti jį savo kūryboje. Renginį pradėjo 7 kl. mokiniai – jie senoviniuose lagaminuose tarsi ieškojo Vilnių menančių pasakojimų, prisiminimų, konkrečių istorinių faktų, netgi dainų tekstų.

1

2

    5 ir 6 kl. mokiniai papasakojo legendą apie Vilniaus miesto įkūrimą. Scenoje išvydome ir patį Gediminą, ir žynį Lizdeiką, ir visus šauniuosius karžygius, lydėjusius kunigaikštį į medžioklę.

3

    Tiksli miesto įkūrimo data nėra žinoma, tačiau Vilnius pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose 1323 m. sausio 25 d. Tuomet Gediminas savo rašytame laiške Europos miestams Vilnių įvardijo kaip Lietuvos sostinę. Septintokai įdomiai sugalvojo inscenizuoti šią sceną, kur Gediminas diktuoja laiško tekstą, o jį užrašo du vienuoliai. Taip visi tarsi pajutome tą pagonybės laikų dvasią, menančią gilią mūsų tautos praeitį.

4

    Renginio metu tikrai daug sužinojome apie Vilnių: kad 1387 m. Didysis kunigaikštis Jogaila pakrikštija Lietuvą, sudaro sutartį su Lenkijos karalyste ir suteikia Vilniui miesto teises, sužinojome apie pirmuosius auksakalių ir siuvėjų cechus, apie pirmąją spaustuvę mieste, apie Vilniaus universiteto istoriją ir kaip jis tapo svarbiausiu kultūros centru regione, kad miesto istorinis centras tai ir UNESCO pasaulio paveldas, pasikartojome žinias apie mūsų tautos okupacinį laikotarpį ir, aišku, apie Atgimimo laikus. Renginio metu daug dėmesio buvo skirta ne tik miesto praeities istorijai, bet ir dabartiniams laikams: išvardinti labiausiai lankomi kultūriniai objektai, žymieji architektūriniai statiniai, svarbiausios mokymosi įstaigos, o dešimtokai turėjo užduotį iš žymių žmonių minčių apie Vilnių išrinkti epitetus, apibūdinančius šį miestą. Kokių tik nebuvo! Bet svarbiausia – mūsų miestas jaunas! Jaunas dvasia, jaunas prisiminimais, jaunas darbais!

    O kokia gi šventė be muzikos! Skambėjo visiems žinomos dainos: „Per Vilniaus miestą, per Vilniaus“, „Prie pasakų miesto“, „Senieji Vilniaus stogai“. Mūsų šaunioji dainininkė Brigita (9 kl.) jas atliko ir viena, ir kartu su žiūrovais. Dėkojame jai.

5

6

    Renginio pabaigoje į sceną buvo pakviesta dailės mokytoja Daiva. Ji labai linksmai prisistatė, aptarė projekto veiklą, į sceną vėl pakvietė penktokus ir šeštokus, kad visi dar kartą pasižiūrėtume ir įvertintume drauge kurtus kostiumus. Mokytoja pasidžiaugė ir naująja 5 – 10 kl. mokinių kurta paroda „Miestas iš sapnų“. Po renginio pirmame aukšte visų laukė staigmena – tai buvo didžiulis gimtadienio tortas ir labai skanūs saldainiai! Ačiū virėjoms ir staigmenos sumanytojams!

    Taip mes paminėjome Vilniaus miesto 700 metų jubiliejų!

7

8

9

10

11

12

13

14

Gabrielė Sviridovaitė, 9 kl. mokinė

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2023  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla