Apie Vilnių istoriniuose šaltiniuose

Tituline
    Mano klasės mokiniai ( 7 klasė ) dalyvauja projekte ,,Vilnius poezijoje, piešiniuose, dainose ir istorijos šaltiniuose“. Apie Vilnių turėjome atlikti įvairias istorijos dalyko užduotis.

    Kiekvienas nagrinėjome istorijos šaltinį, susijusį su Vilniumi. Šaltiniai buvo įvairūs – vietovardžiai, archeologiniai radiniai, pašto ženklai, dainos, Gedimino laiškai, istorijos vadovėliai...

    Darbo planą – ką ir kaip turėsime atlikti, aptarėme su istorijos mokytoju Dariumi Tvardausku. Nors mokytojas pasiūlė įvairiai pristatyti nagrinėjamą temą – sukurti video, padaryti plakatą, parengti dialogą ar pan., visi pasirinkome pristatymą skaidrėmis.

    Pamokoje buvo pristatytos šios temos: ,,Seniausi Vilniaus vietovardžiai“, ,,Archeologija ir Vilnius“, ,,Vilnius dainose“, ,,Vilnius Gedimino laiškuose“, ,,Vilnius pašto ženkluose“, ,,Vilniaus miestas istorijos vadovėliuose“. Po kiekvieno pristatymo vertinome vienas kitą, turėjome paaiškinti, kodėl taip vertiname.

    Gedimino laiškai – vienas iš šaltinių apie Vilnių, kuriuos ir pristačiau istorijos pamokoje. Man ši užduotis buvo naudinga, kadangi turėjau sužinoti, kiek laiškų ir kokia kalba jie buvo parašyti, kas jų atorius, kokia jų svarba. Buvo netikėtų atradimų – sužinojau, kad Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas nemokėjo nei rašyti, nei skaityti, o laiškus jis padiktavo vienuoliams Henrikui ir Bertoldui.

    Nors atlikti šią užduotį buvo nepaprasta, man ji buvo naudinga. Aš pagilinau savo žinias apie Vilnių, pakartojau, kas yra istorijos šaltiniai bei įgijau dar daugiau drąsos kalbėti viešai.

    Po atostogų mūsų laukia Vilniui skirta lietuvių kalbos ir literatūros pamoka, kurios metu 4 klasės mokiniams pristatysime savo kūrybą – haiku apie Vilnių.

Gertrūda Turlovič, 7 kl. mokinė

Greta

Julija

Petras

 

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla