Dešimtokų diena Kaune

titultitul2

Antradienį (birželio 12 d.) dešimtos klasės mokiniai vyko į Kauną – Laikinąją Lietuvos sostinę. Ekskursijos tikslas – pažinti senojo Kauno istoriją bei apsilankyti Nacionaliniame Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muziejuje.

Ekskursiją pradėjome nuo Kauno pilies ir jos istorijos. Ją mums vedė gidė Rimutė Mikalavičienė. Vaikštinėdami po Kauno miesto senąją dalį klausėmės gidės pasakojimų apie laikus, kai prekyba ir amatai klestėjo, kai baudas plytomis mokėjo, o kiaulės laisvos gatvėse penėtis galėjo, apie karus, ligas, gaisrus, apie miesto aukso amžių ir skurdo metą, apie vienuolius, pirmąsias bažnyčias, kapines, bausmes, miestiečių valgius, pirmąsias vaistines ir gydymo būdus, ginčus tarp svetimšalių ir vietinių pirklių. Sužinojome, kokia Kauno vieta yra vadinama Kauno Pompėja, kuri tik dabar atskleidžia šimtmečius saugotas paslaptis, pamatėme senamiestyje likusius ženklus, išduodančius, kad miestas buvęs svarbus ir spalvingas. Tarsi knygos puslapius sklaidėme viduramžių miesto istorijas, o užbaigę ekskursiją pasijutome perskaitę tik vieną knygų apie Kauno miestą tomą.

Prezidentūros kiemelyje atsisveikinę su gide, skubėjome į M.K. Čiurlionio nacionalinį muziejų. Čia turėjome progos arčiau pažinti M.K. Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą, jo tapybos ypatybes – tapybai naudojamas priemones, tapymo techniką, panagrinėti paveikslų temas ir pasiaiškinti juose pavaizduotus simbolius, sužinoti, kaip svarbu sukurti tinkamas sąlygas paveikslams išsaugoti.

Smagu buvo papildyti savo muzikos ir dailės pamokose įgytas žinias apie šį kūrėją, pamatyti jo paveikslus ne ekrane ar knygoje, o muziejaus salėse. Ne tik išgirsti, pamatyti, bet ir patiems tapti dailininkais… Turėdami prieš akis tris dailininko paveikslus ,,Ramybė”, ,,Bičiulystė” ir ,,Žinia” turėjome užduotį – padaryti vieno iš jų kopiją. Nors dauguma kopijavo paveikslą ,,Žinia”, nei vienas iš jų nebuvo vienodas, kiekvienas sukūrėme savo šedevrą.

Po to žiūrėjome virtualios realybės filmą - kūrinį, skirtą dailininko, kompozitoriaus ir abstrakčiojo meno atstovo kūrybai pagerbti - ,,Angelų takais”. VR erdvėje leidomės į pažintį su 60-čia tiek labai žinomų ir atpažįstamų, tiek ir rečiau matomų dailininko paveikslų, o beveik pusvalandį trunkančią kelionę lydėjo paties M. K. Čiurlionio ir kompozitoriaus Mindaugo Urbaičio muzika. Skridome, leidomės, kopėme virš, nuo, į.., mėgavomės lietumi, perkūnija, audra… Patobulinome pažinimo, pilietiškumo ir kūrybines kompetencijas.

Tokia buvo diena Kaune ir paskutinė 10-tos klasės kelionė mokykliniu autobusu šioje mokykloje.

Dėkojame vairuotojams Petrui Pieviškiui, Juozui Jankauskui, Alvydui Ragėnui už saugų keliavimą mokykliniu autobusu per visus mūsų metus šioje mokykloje, o mokyklos direktorei Aldonai Svidinskienei už sudarytas sąlygas keliauti, pažinti ir turtėti.

Elija Čičinskaitė, 10 kl. mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, 10 kl. vadovė