Dešimtokų diena Kaune

titultitul2

    Antradienį (birželio 12 d.) dešimtos klasės mokiniai vyko į Kauną – Laikinąją Lietuvos sostinę. Ekskursijos tikslas – pažinti senojo Kauno istoriją bei apsilankyti Nacionaliniame Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muziejuje.

    Ekskursiją pradėjome nuo Kauno pilies ir jos istorijos. Ją mums vedė gidė Rimutė Mikalavičienė. Vaikštinėdami po Kauno miesto senąją dalį klausėmės gidės pasakojimų apie laikus, kai prekyba ir amatai klestėjo, kai baudas plytomis mokėjo, o kiaulės laisvos gatvėse penėtis galėjo, apie karus, ligas, gaisrus, apie miesto aukso amžių ir skurdo metą, apie vienuolius, pirmąsias bažnyčias, kapines, bausmes, miestiečių valgius, pirmąsias vaistines ir gydymo būdus, ginčus tarp svetimšalių ir vietinių pirklių. Sužinojome, kokia Kauno vieta yra vadinama Kauno Pompėja, kuri tik dabar atskleidžia šimtmečius saugotas paslaptis, pamatėme senamiestyje likusius ženklus, išduodančius, kad miestas buvęs svarbus ir spalvingas. Tarsi knygos puslapius sklaidėme viduramžių miesto istorijas, o užbaigę ekskursiją pasijutome perskaitę tik vieną knygų apie Kauno miestą tomą.

1

2

3

5

4

6

    Prezidentūros kiemelyje atsisveikinę su gide, skubėjome į M.K. Čiurlionio nacionalinį muziejų. Čia turėjome progos arčiau pažinti M.K. Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą, jo tapybos ypatybes – tapybai naudojamas priemones, tapymo techniką, panagrinėti paveikslų temas ir pasiaiškinti juose pavaizduotus simbolius, sužinoti, kaip svarbu sukurti tinkamas sąlygas paveikslams išsaugoti.

    Smagu buvo papildyti savo muzikos ir dailės pamokose įgytas žinias apie šį kūrėją, pamatyti jo paveikslus ne ekrane ar knygoje, o muziejaus salėse. Ne tik išgirsti, pamatyti, bet ir patiems tapti dailininkais… Turėdami prieš akis tris dailininko paveikslus ,,Ramybė”, ,,Bičiulystė” ir ,,Žinia” turėjome užduotį – padaryti vieno iš jų kopiją. Nors dauguma kopijavo paveikslą ,,Žinia”, nei vienas iš jų nebuvo vienodas, kiekvienas sukūrėme savo šedevrą.

    Po to žiūrėjome virtualios realybės filmą - kūrinį, skirtą dailininko, kompozitoriaus ir abstrakčiojo meno atstovo kūrybai pagerbti - ,,Angelų takais”. VR erdvėje leidomės į pažintį su 60-čia tiek labai žinomų ir atpažįstamų, tiek ir rečiau matomų dailininko paveikslų, o beveik pusvalandį trunkančią kelionę lydėjo paties M. K. Čiurlionio ir kompozitoriaus Mindaugo Urbaičio muzika. Skridome, leidomės, kopėme virš, nuo, į.., mėgavomės lietumi, perkūnija, audra… Patobulinome pažinimo, pilietiškumo ir kūrybines kompetencijas.

7

8

9

9a

10

11

12

13

    Tokia buvo diena Kaune ir paskutinė 10-tos klasės kelionė mokykliniu autobusu šioje mokykloje.

    Dėkojame vairuotojams Petrui Pieviškiui, Juozui Jankauskui, Alvydui Ragėnui už saugų keliavimą mokykliniu autobusu per visus mūsų metus šioje mokykloje, o mokyklos direktorei Aldonai Svidinskienei už sudarytas sąlygas keliauti, pažinti ir turtėti.

Elija Čičinskaitė, 10 kl. mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, 10 kl. vadovė

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla