Kalėdinės edukacijos mažiesiems

pppp
    Mažiausieji mokyklos mokinukai nekantriai laukė žiemos švenčių. Karpė karpinius, jais puošė langus ir savo klases, darė atvirukus, rašė laiškus Kalėdų seneliui, sveikinimus draugams. Dienos prieš atostogas liks mokinukų atmintyje, nes vyko ne tik pamokos apie Kalėdas, projektinės veiklos, kalėdiniai renginiai mokykloje, susitikimai su Kalėdų seneliu, dainos, šokiai, žiburėliai klasėse, bet ir edukacinės išvykos į Rokiškio krašto muziejų. Vyko užsakyti edukaciniai užsiėmimai iš Kultūros paso renginių 1-5 klasių moksleiviams.

Visi laukia Kūčių – pačios gražiausios lietuvių susitelkimo šventės. Tikima, kad susėdus prie stalo yra sustiprinama santarvė, o pavaišintas svetimas žmogus ar vėlė atneša laimę į namus ar nulemia ateinančiais metais tavo gyvenimą. Ši šventė susideda iš pasiruošimo darbų ir šventimo. Kokius darbus galima dirbti, kaip padengti stalą, valgių simboliką, spėjimus ir burtus mums atskleidė šeimininkė edukacijos „Aukštaitiški Kūčių valgiai ir tradicijos“ metu . Mokinukai sužinojo švenčių tradicijas ir susėdę prie stalo ragavo pagrindinių Kūčių valgių, minė mįsles, būrė ir vieni kitiems išsakė linkėjimus bei padėkos žodžius.

Užsiėmimo „Puošiu Kalėdas“ metu vaikai išgirdo Kalėdų medelio istoriją, sužinojo, kaip žmonės puošdavo eglutes anksčiau, patys pasigamino šiaudinį papuošalą savo eglutei.
Edukacijos „Šventinių meduoliukų dekoravimas“ dalyviai sužinojo kvapnią meduolių atsiradimo istoriją, susipažino su kepimo tradicijomis Europoje ir Lietuvoje. Vaikai susipažino su kalėdinių meduolių simboliais ir dekoravimo tradicijomis bei išbandė jėgas patys dekoruodami meduoliukus. Įpakavo savo dekoruotus meduoliukus į popierinius maišelius ir paruošė saldžias dovanėles artimiesiems. Smagiai nusiteikę visi skanavo iškeptus meduoliukus ir gėrė kvapnią kakavą.

Mažiausieji pradinukai, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ugdytiniai stebėjo pasaką-edukaciją „Kaip kvailelis tapo karaliaus žentu“. Pasakoje slypi gėrio idėja, kuri remiasi pagrindinio herojaus nepaliktų bėdoje pasakos personažų išgelbėjimu. Dalyviams skiepijamos personažų vertybės- atsakomybė, atjauta, įsipareigojimas, silpnesnio nepalikimas, tobulumo siekimas. Žiūrėdami vaidinimą ugdytiniai pasijuto aktoriais, lavino komandinio darbo įgūdžius, atliko pateiktas užduotis.

Rokiškio dvare vaikučiai apžiūrėjo prakartėlių parodą, galėjo balsuoti už labiausiai patikusį meno kūrinį. Vėliau mokiniai susitiko su Kalėdų seneliu. Su juo bendravo, šoko ir dainavo, minė mįsles, fotografavosi ir gavo dovanų. Visiems buvo labai smagu!

Šventinis šurmulys, edukacijų gausa, pakili nuotaika lydėjo visus iki pat žiemos atostogų.

Tegul visi linkėjimai teišsipildo ir atostogos vaikams būna smagios, saugios ir prasmingos!

Diana Rožkovienė,
pradinių klasių mokytoja metodininkė