Istorijos pamoka kitur

Titulin 1titulin 2

    Ketvirtadienį (balandžio 11 d.) mums, 5-os kl. mokiniams, istorijos pamoka vyko Antazavės dvare. Pamokos tema ,,1830-1831 metų sukilimas ir jo didvyrė Emilija“. Užsiėmimo metu kartu su istorijos mokytoja nagrinėjome sukilimo priežastis, tikslus, aiškinomės, kada ir kur prasidėjo sukilimas, aptarėme sukilėlių vėliavą. Ši pamokos dalis vyko dvaro bibliotekoje.

    Po to dvaro muziejininkas – gidas Darius Tvardauskas pakvietė mus į Emilijos Pliaterytės kambarį. Čia sužinojome, kaip su šiuo sukilimu buvo susijusi Emilija Pliaterytė – žymiausia Pliaterių giminės moteris. Apžiūrėjome jos ranka rašytą pareiškimą (kambaryje yra šio pareiškimo foto kopija), kurį ji parašė išeidama į sukilimą, spėliojome, kokia kalba ir kaip jis buvo parašytas. Tada skaitėme pareiškimo vertimą į lietuvių kalbą ir pasiskirstę grupėmis atlikome užduotis – svarstėme, kodėl Emilija parašė tokį pareiškimą, kas ją paskatino įsilieti į sukilėlių gretas, apibūdinome jos būdą. Kambaryje pamatėme portretus, kuriuose vaizduojama Emilija Pliaterytė, sužinojome, kad ji mėgo piešti ir apžiūrėjome jos autoportretą. Gidas papasakojo mums apie sukilėlių ginklus, parodė, kokiais ginklais buvo ginkluoti bajorai, o kokiais valstiečiai.

    Sugrįžę į biblioteką aptrėme sukilimo padarinius ir sužinojome, kaip įamžintas Emilijos Plaiterytės atminimas. Taip pat bibliotekoje galėjome pamatyti, kad Emilija Pliaterytė įamžinta ir ant metalinės 50-ies litų monetos.

    Smagu, kad ši istorijos pamoka buvo kitur ir kitokia.

Gabija Navickaitė, 5 kl. mokinė

a

b

c

d

e

f

 

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla