Istorijos pamoka kitur
- Informacija
- Paskelbta: 2024 balandžio 15, Pirmadienis 08:35
Ketvirtadienį (balandžio 11 d.) mums, 5-os kl. mokiniams, istorijos pamoka vyko Antazavės dvare. Pamokos tema ,,1830-1831 metų sukilimas ir jo didvyrė Emilija“. Užsiėmimo metu kartu su istorijos mokytoja nagrinėjome sukilimo priežastis, tikslus, aiškinomės, kada ir kur prasidėjo sukilimas, aptarėme sukilėlių vėliavą. Ši pamokos dalis vyko dvaro bibliotekoje.
Po to dvaro muziejininkas – gidas Darius Tvardauskas pakvietė mus į Emilijos Pliaterytės kambarį. Čia sužinojome, kaip su šiuo sukilimu buvo susijusi Emilija Pliaterytė – žymiausia Pliaterių giminės moteris. Apžiūrėjome jos ranka rašytą pareiškimą (kambaryje yra šio pareiškimo foto kopija), kurį ji parašė išeidama į sukilimą, spėliojome, kokia kalba ir kaip jis buvo parašytas. Tada skaitėme pareiškimo vertimą į lietuvių kalbą ir pasiskirstę grupėmis atlikome užduotis – svarstėme, kodėl Emilija parašė tokį pareiškimą, kas ją paskatino įsilieti į sukilėlių gretas, apibūdinome jos būdą. Kambaryje pamatėme portretus, kuriuose vaizduojama Emilija Pliaterytė, sužinojome, kad ji mėgo piešti ir apžiūrėjome jos autoportretą. Gidas papasakojo mums apie sukilėlių ginklus, parodė, kokiais ginklais buvo ginkluoti bajorai, o kokiais valstiečiai.
Sugrįžę į biblioteką aptrėme sukilimo padarinius ir sužinojome, kaip įamžintas Emilijos Plaiterytės atminimas. Taip pat bibliotekoje galėjome pamatyti, kad Emilija Pliaterytė įamžinta ir ant metalinės 50-ies litų monetos.
Smagu, kad ši istorijos pamoka buvo kitur ir kitokia.
Gabija Navickaitė, 5 kl. mokinė