Atvirų durų dienos renginyje ZPM

tituline1tituline2

    Penktadienį (balandžio 13 d.) 10-os kl. mokiniai lankėsi Zarasų profesinėje mokykloje (ZPM) vykusiame Atvirų durų renginyje. Išvykos tikslas – daugiau sužinoti apie čia siūlomas įsigyti profesijas, apžiūrėti erdves, susipažinti su šia mokykla – pabendrauti su mokyklos mokytojais ir mokiniais.

    Vizitas prasidėjo nuo susitikimo su mokyklos psichologe Aiste – pokalbio apie tikslus, jų svarbą, būtinų žingsnių juos pasiekti. Pirmoji profesija, su kuria artimiau susipažinome, buvo floristas. Užsukę į floristikos studiją apžiūrėjome darbo įrankius, priemones, su kuriais dirba būsimieji floristai, sužinojome, kad floristinių kompozicijų kūrimui naudojama daug gamtoje surinktų medžiagų, o tai, kas yra sukomponuojama, stengiamasi pritaikyti puošiant mokyklos erdves.

    Pažintį su gamta ir augalais tęsėme norėdami daugiau sužinoti apie dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo profesiją. Čia ne tik išsiaiškinome, ko mokosi šią mokymosi programą pasirinkę mokiniai, bet ir daug praktikavomės – kartu su profesijos mokytoja Janina Čepelioniene kūrėme augalų terariumą – aiškinomės, kokios medžiagos ir kokie sluoksniai jam reikalingi, kaip į jį yra įsodinami augalai, kaip juos prižiūrėti ir laistyti.

1

2

3

4

5

6

6 1

    Logistikos darbo sritį labiau pažinome pabendravę su profesijos mokytoja Agne Beresnevičiene bei pasižiūrėję ir aptarę mokomąjį filmą apie logisto – ekspeditoriaus darbo ypatybes. Siuvimo klasėje apžiūrėjome mokinių siuvinius, siuvimo mašinas, Matas išbandė, kaip ji veikia. Sužinota apie siuvėjų poreikį darbo rinkoje, galimybes įsidarbinti Zarasuose esančiose įmonėse.

    Įspūdingai atrodė erdvės, kuriose mokosi būsimi statybų apdailininkai. Nustebino didelės patalpos, čia įrengti simuliaciniai namai, sienos, plokštumos, kur praktikuojasi šią mokymo programą pasirinkę mokiniai – mokosi tinkuoti, glaistyti, klijuoti plyteles, dažyti sienas. Taip pat pamatėme labai daug modernių įrankių ir įrangos, kuri palengvina vidaus apdailininko darbą, kai kurių įrankių veikimą išbandėme patys.

    Supratome, kad labai geras mokymosi sąlygas čia turi ir pagal transporto priemonių remontininko programą besimokantys mokiniai. Tuo įsitikinome apsilankę klasėje, kur mokiniai nagrinėja įvairaus tipo variklių veikimą, nustato jų gedimus, mokosi juos pašalinti.

7

7 1

7 2

7 3

8

9

10

11

12

13

    Apsilankę virėjų ruošimo klasėje – virtuvėje, galėjome įvertinti, kokias sąlygas gilinti savo praktinius įgūdžius turi būsimi virėjai, kokių dalykų jie čia mokosi, gardu buvo paragauti mokinių iškeptų gaminių.

    Be to, turėjome progos pamatyti, kaip vyksta mokymasis masažo kabinete – stebėjome, kaip atliekamas rankų plaštakų masažas, sužinojome, kokių teorinių dalykų mokosi būsimieji masažistai, kokiais atvejais masažas gali ne tik padėti, bet ir pakenkti. Buvo įdomu, kad čia galima išmokti ir masažo su akmenimis.

    Tą dieną dar daug kur lankėmės ir patyrėme.....Pabandėme mokytis vairuoti, apžiūrėjome jaukias valgyklos ir mokyklos bendrabučio erdves, žiemos sodą, pavasariu žydintį mokyklos kiemą....

14

15

16

17

18

    Dėkojame visiems savo dėmesį ir laiką mums skyrusiems Zarasų profesinės mokyklos profesijų mokytojams, administracijos atstovams, mus globojusiam mokytojui Evaldui už nuoširdų ir šiltą bendravimą su mokiniais, norą pasidalinti savo žiniomis ir patirtimi. Esame dėkingi mokyklos direktorei gerb. Olgai Mazniovai už suteiktą transportą ir mokiniams sudarytas sąlygas labiau pažinti Zarasų profesinę mokyklą.

Kamilė Vidrickaitė, 10 kl. mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, karjeros specialistė

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla