Apie savanorystės galimybes LRK

titul1titul2

    Balandžio 23 d. (antradienį) mūsų mokykloje svečiavosi Lietuvos Raudonojo kryžiaus (LRK) Utenos skyriaus savanorės ir šio skyriaus vadovė Edita Vaitasienė. Jos susitiko su 8-10 kl. mokiniais. Viešnios pristatė organizacijos tikslus ir veiklas, LRK bendruomenės veiklos principus, papasakojo apie savo motyvus prisijungti prie LRK Jaunimo programos ir užsiimti savanoryste.

    Sužinojome, kad Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) — valstybės pagalbininkė humanitarinėje srityje siekianti apsaugoti žmonių gyvybes ir orumą, o išbandyti save savanoriai gali dalyvaudami įvairiose programose. Tarp jų - ,,Šilti apsikabinimai”, ,,Psichikos sveikatos” ,,Stipri šeima”, Krizių ir ekstremalių situacijų valdymo, Prieglobsčio ir migracijos, Pirmosios pagalbos bei Jaunimo programos. Taigi, savanoriai užsiima vienišų senjorų priežiūra, pagalba neįgaliems žmonėms ir jų šeimoms, pabėgėliams, prieglobsčio prašytojams bei migrantams, moko teikti pirmąją pagalbą, humanitarinę pagalbą pažeidžiamiausiems žmonėms Lietuvoje.

1 1

1 1 1

2

2 2

2 2 2

4

    Savanorės aptarė Jaunimo programos veiklas, į kurias yra ir pačios įsijungusios: organizuojamus užsiėmimus mokyklinio amžiaus vaikams apie pirmąją pagalbą, pasirengimą ekstremalioms situacijoms, pilietinių akcijų inicijavimą, dalyvavimą akcijose ir renginiuose… Merginos pakvietė mokinius prisijungti prie artimiausio LRK renginio Utenoje, vyksiančio gegužės 24-25 d., kurio metu prekybos centruose bus renkama humanitarinė parama, pasiūlė užsiėmimų temų paketą, kuriuos galėtų pravesti mokyklos mokiniams.

5

6

6 1

7

8

9

10

    Be to, su mokiniais diskutuota tema ,,Kodėl gerus darbus daryti verta?”, o susitikimo pabaigoje panaudojant Kahoot programėlę surengta viktorina ,,Ką žinai apie LRK?”
Dalinuosi 8 kl. mokinės Julijos įspūdžiais:

    ,,LRK organizacijos pristatymas labai sudomino, džiaugiuosi, kad turiningai praleidau laiką. Man labai patiko, kad jį parengė mokinės, mano bendraamžės, buvo įdomu išgirsti jų asmenines patirtis. Manau, savanorės įtikino daugelį, kad savanorystė yra labai smagi ir naudinga veikla, tikiu, kad LRK Utenos skyriaus komanda tik didės. Mane labiausiai sudomino Pirmosios pagalbos programa, galvoju, kad šioje programoje įgytos žinios ir įgūdžiai reikalingi kiekvienam, juk gali tekti gelbėti kito ar savo gyvybę. Nors aš dar nesu savanoriavusi, tačiau susitikimas su LRK privertė susimąstyti ir apsvarstyti tokią galimybę ateityje Dabar žinau, kas yra LRK ir kokia yra Raudonojo Kryžiaus organizacijos istorija, koks šios organizacijos logotipas ir ką jis reiškia. Nustebino, kad šioje organizacijoje savanoriavo karalienė Elžbieta II, o LRK vienija apie 17 tūkst. narių. Sužinojau, kad Jaunimo programoje savanoriauti galiu nuo 16-os metų. Be to, smagu buvo pasitikrinti savo atidumą ir žinias žaidžiant Kahoot, pasivaržyti, pasidžiaugti prizine vieta ir prizais”.

    Dėkojame LRK Utenos skyriaus vadovei Editai Vaitasienei, savanorėms – Ievai, Viltei, abiems bendravardėms Adrijanoms už mums skirtą laiką, Utenos regioninio karjeros centro Veiklinimo koordinatorei Sniežanai Vaitasienei už bendradarbiavimą ir pagalbą rengiant LRK savanorių vizitą. Esu tikra, kad mokiniai pagilino savo pažinimo bei pilietiškumo kompetencijas, praplėtė savo supratimą apie savanorystę kaip galimybę labiau pažinti ir išreikšti save, savanorystę kaip privalumą tolimesniame karjeros kelyje.

Jovita Vainikevičiūtė, karjeros specialistė

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla