Pažymėta 20-ties metų Lietuvos narystė ES

tit1tituline2

    Kasmet gegužės 9-toji mokykloje kiek neįprasta diena – kasmet pažymime Europos dieną. Šiemet ji ypatinga. Juk švenčiame Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dvidešimtmetį. Balandžio – gegužės mėnesiais 9-10 kl. mokiniams vyko šiai progai skirtos pamokos ,,Europos Sąjunga: skaičiai ir faktai”, ,,Kaip susikūrė ES?”, ,,Lietuva – ES narė”, kurias vedė pilietiškumo pagrindų mokytoja Jovita Vainikevičiūtė.

    Paskutinę pamoką stebėjome LR Užsienio reikalų ministerijos ir VU tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto surengtos transliacijos ,,Lietuva Europos Sąjungoje: 20 metų narystės patirtys ir perspektyvos” ištraukas, kurioje klausėmės LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės prisiminimų apie Lietuvos politikų kelią, kurį jie privalėjo nueiti, siekdami tapti ES nariais, tame kelyje kilusius iššūkius ir sunkumus.

    Po to visi kartu diskutavome apie ES narystės privalumus ir trūkumus, ieškojome faktų ir pavyzdžių, kaip Lietuvos narystė ES reiškiasi kasdieniniame mūsų gyvenime ir kas pasikeitė per mūsų narystės ES metus Antazavėje, Zarasuose, Lietuvoje. Buvo įdomu sužinoti apie buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės veiklą ir indėlį derybose dėl narystės ES, išgirsti jos nuomonę apie Lietuvos narystės Europos Sąjungoje būtinumą ir mums teikiamą naudą.

01

1

2

3

5

6

    Baigiantis pamokai išskubėjome į informacinių technologijų kabinetą ir skaityklą, kur dalyvavome Europos egzamine. 2024 metų Europos egzamino šūkis ,,Išspręsk, o tada švęsk” Nors žodis ,,egzaminas“ skamba nemaloniai ir bauginančiai, tai yra trumpiausias ir patraukliausias egzaminas. Juk trunka tik 10 minučių, jį sudaro tik 10 klausimų, visi klausimai aktualūs mūsų gyvenimui, o geriausiai ir per trumpiausiai laiką įveikusius užduotis rengėjai skatina vertingais prizais.

    Manome, kad ES temoms skirtos pamokos ir Europos egzamino užduotys praplėtė mokinių žinias apie Europos Sąjungą, paskatino susimąstyti apie Lietuvos dviejų dešimtmečių patirtis ES, įvertinti narystės Europos Sąjungoje svarbą Lietuvos piliečiams.

Brigita Krastinaitė, 10 kl. mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, pilietiškumo pagrindų mokytoja

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla