Pažymėta 20-ties metų Lietuvos narystė ES

tit1tituline2

Kasmet gegužės 9-toji mokykloje kiek neįprasta diena – kasmet pažymime Europos dieną. Šiemet ji ypatinga. Juk švenčiame Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dvidešimtmetį. Balandžio – gegužės mėnesiais 9-10 kl. mokiniams vyko šiai progai skirtos pamokos ,,Europos Sąjunga: skaičiai ir faktai”, ,,Kaip susikūrė ES?”, ,,Lietuva – ES narė”, kurias vedė pilietiškumo pagrindų mokytoja Jovita Vainikevičiūtė.

Paskutinę pamoką stebėjome LR Užsienio reikalų ministerijos ir VU tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto surengtos transliacijos ,,Lietuva Europos Sąjungoje: 20 metų narystės patirtys ir perspektyvos” ištraukas, kurioje klausėmės LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės prisiminimų apie Lietuvos politikų kelią, kurį jie privalėjo nueiti, siekdami tapti ES nariais, tame kelyje kilusius iššūkius ir sunkumus.

Po to visi kartu diskutavome apie ES narystės privalumus ir trūkumus, ieškojome faktų ir pavyzdžių, kaip Lietuvos narystė ES reiškiasi kasdieniniame mūsų gyvenime ir kas pasikeitė per mūsų narystės ES metus Antazavėje, Zarasuose, Lietuvoje. Buvo įdomu sužinoti apie buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės veiklą ir indėlį derybose dėl narystės ES, išgirsti jos nuomonę apie Lietuvos narystės Europos Sąjungoje būtinumą ir mums teikiamą naudą.

Baigiantis pamokai išskubėjome į informacinių technologijų kabinetą ir skaityklą, kur dalyvavome Europos egzamine. 2024 metų Europos egzamino šūkis ,,Išspręsk, o tada švęsk” Nors žodis ,,egzaminas“ skamba nemaloniai ir bauginančiai, tai yra trumpiausias ir patraukliausias egzaminas. Juk trunka tik 10 minučių, jį sudaro tik 10 klausimų, visi klausimai aktualūs mūsų gyvenimui, o geriausiai ir per trumpiausiai laiką įveikusius užduotis rengėjai skatina vertingais prizais.

Manome, kad ES temoms skirtos pamokos ir Europos egzamino užduotys praplėtė mokinių žinias apie Europos Sąjungą, paskatino susimąstyti apie Lietuvos dviejų dešimtmečių patirtis ES, įvertinti narystės Europos Sąjungoje svarbą Lietuvos piliečiams.

Brigita Krastinaitė, 10 kl. mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, pilietiškumo pagrindų mokytoja