Pirmojo Pasaulinio karo pėdsakais

tituline
    Birželio 12 dieną (trečiadienis) mes, 10 kl.  mokiniai, su istorijos mokytoju Dariumi Tvardausku vykome į Turmantą, edukacinį užsiėmimą ,,Pirmojo pasaulinio karo pėdsakais”. Lankėmės buvusioje Turmanto pagrindinėje mokykloje, kurioje įkurta Pirmojo pasaulinio karo ekspozicija. Gidas Ramūnas Keršys mums pasakojo apie Zarasų kraštą Pirmojo pasaulinio karo metu, sužinojome daug naujo apie ginkluotę, amuniciją, karių buitį. Muziejuje galėjome iš arti apžiūrėti to meto ginklus, karių uniformas, buities daiktus. Taip pat gidas mums pasiūlė per virtualios realybės akinius pasižiūrėti ir pasiklausyti paskojimo apie karių gyvenimą bunkeryje, galėjome pažiūrėti išlikusias nuotraukas ir sužinoti apie jose užfiksuotus  įvykius. Muziejuje yra įrengtas kambarys, kuriame galima pasižiūrėti, kaip atrodė bunkerio vidus, bukeryje esantys daiktai.

    Apsižvalgę muziejuje, nuvykome į išlikusią artilerijos sviedinių saugyklą, kuri sovietmečiu buvo užpilta žemėmis, o dabar atkasta. Po to užsukome apžiūrėti betoninio bunkerio– vadavietės. Nustebino storos gelžbetonio lubos, skirtos apsaugoti nuo priešo artilerijos. Paskutinis aplankytas objektas buvo artilerijos pozicija, kur stovėjo dvi vokiečių patrankos, buvo įrengti sviedinių sandėliai ir gyvenamieji bunkeriai.

    Taigi, mokiniai pamatė, tikriausiai, dar niekada nematytus daiktus, ginklus, išgirdo negirdėtų istorijų apie mūsų kraštą ir Pirmojo pasaulinio karo istoriją. Dėkojame gidui Ramūnui Keršiui už skirtą laiką mums, už įdomią istorijos pamoką kitaip, kitoje aplinkoje.

Brigita Krastinaitė, 10 kl. mokinė

01

02

03

04

06

07

08

09

 

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla