Baltų vienybės dienai

ti1ti2

    Jau keletą metų Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos mokiniai pažymi rugsėjo 22-ąją švenčiamą Baltų vienybės dieną. Šiemet artėjant šiai progai rugsėjo 17-18 d. organizavome ugdymo veiklas 5-7 kl. mokiniams. Siekdami ugdymosi proceso patrauklumo visas veiklas rengėme netradicinėse aplinkose.

    5 kl. mokiniams buvo surengta išvyka prie Velikuškių II piliakalnio.Čia istorijos mokytojas Darius Tvardauskas vedė pamoką ,,Piliakalniai – baltų kultūros paveldas“. 6 kl. mokiniai vyko į Antalieptės apylinkes - Šavašos pažintinį taką Lūžų miške, kur mokiniai dalyvavo istorijos pamokoje ,,Ką mums paliko baltai?“. Ją organizavo istorijos mokytoja Jovita Vainikevičiūtė. 7 kl. moksleiviai kartu su klasės vadove Laima Mažiuliene leidosi į žygį dviračiais ,,Baltų takais“.

    Esame tikri, kad mokiniai praplėtė savo pažinimo, pilietiškumo, kultūrinę, socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos kompetencijas.

    Dalinamės mokinių įspūdžiais apie veiklas:

    Trečiadienį man ir mano klasės draugams istorijos pamoka vyko prie Velikuškišių II piliakalnio. Iš pradžių sustojome prie informacinio stendo ir išsiaiškinome apie šį piliakalnį ir medines Lietuvos pilis. Po to kopėme ant piliakalnio. Čia mokytojas mums papasakojo, kur ir kaip buvo įrengiami piliakalniai, kaip čia nuo priešų slėpdavosi baltai. Dar sužinojome, kad Lietuvoje yra apie 1000 piliakalnių – daugiausia pasaulyje! Išgirdome, kad netoli yra ir kitas, Velikuškių I piliakalnis. Apie jį pasakojama daug legendų. Man patiko legenda apie gražią mergaitę, vaikščiojančią su katiliuku... jeigu paliestum tą katiliuką, gautum visą lobį. Nusileidę nuo piliakalnio pasiskirstėme į grupes ir atlikome mokytojo parengtas užduotis. Užduotys buvo sunkios, bet sužinojome daug naujo apie baltus, jų dievus ir verslus.

    Pamokos pabaigoje važiavome prie seno Bradesių ąžuolo. Čia mokytojas papasakojo, kad mūsų protėviai senovėje garbino ąžuolus, jų nekirto. Kartu perskaitėme tekstą apie ąžuolus senovėje. Mes visi apkabinome ąžuolą, prisiglaudėme prie jo kamieno. Mes sužinojome, kad taip darė mūsų protėviai, kai norėdavo nusiraminti ar išsigydyti ligas. Truputį pavargę, bet įdomiai praleidę laiką, grįžome į mokyklą.

Neitas Komka, 5 kl. Mokinys


01

02

03

04

05

06

07


    Ketvirtadienį mano klasės mokiniai istorijos dalyko mokėsi ne klasėje, o gamtoje. Mokėmės neįprastoje vietoje - Lūžų miške. Čia vyko istorijos pamoka ,,Ką mums paliko baltai?“. Ji prasidėjo ant Lūžų piliakalnio. Pakartoję, kaip ir kada susidarė baltai, genčių pavadinimus, turėjome atlikti užduotis. Viena iš jų - žemėlapyje pažymėti, kur, kokia baltų gentis gyveno. Daugiau sužinoję apie ši piliakalnį ir pasiklausę senųjų baltų dainų - sutartinių, leidomės ieškoti Lūžų akmens. Žinojom, jog šis akmuo yra nepaprastas, tad buvo smalsu jį surasti. Manoma, kad prie jo buvo meldžiamasi ir aukojama dievams. Čia atlikom užduotis apie baltų dievus, išsiaiškinome, kokią sritį koks dievas globojo. Dirbome grupėmis arba poromis, o suskaičiavę taškus, sužinojome, kam labiausiai sekėsi.

    Istorijos mokytoja Jovita papasakojo apie tai, kiek svarbūs mūsų protėvių gyvenime buvo medžiai, ypatingai ąžuolai. Be to, buvo smagu pažinti Šavašos upelį – pamatyti, kokia akmenuota jo vaga, kai nusenka vanduo ir kokie statūs ir aukšti jo šlaitai.

    Linksma buvo klausytis dainų, pašūkauti ir palenktyniauti. Tą dieną sužinojau ne tik daugiau apie baltus ir jų gyvenimą, bet ir ką jie mums paliko iki šių dienų. Taip pat labai džiaugiausi, kad tokią šiltą dieną galėjau mokytis medžių pavėsyje. Aš tikiuosi daugiau tokiu pamokų, kur galėčiau mokytis ne klasėje.


Gabija Navickaite, 6 kl. mokinė


08

09

10

11

12

13

14

15

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

420x594 pienasvaisiai t

SRF logo 

pr rem1



pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla