Gamtos mylėtojai paukščius išlydėjo žvalgydamiesi pro žiūronus

DSCF0690PPPaukščių stebėjimas Lietuvoje vis labiau populiarėjantis laisvalaikio praleidimo būdas. Mėgautis šiuo užsiėmimu galima visur, kur tik yra daugybė ežerų, upių, didelių miškų ir užliejamų pievų, kur peri įvairūs migruojantys paukščiai. Šiam pomėgiui – paukščių stebėjimui – nebūtina vykti kur nors toli.

Šių metų spalio 9 dieną 10 klasės moksleiviai kartu su auklėtoja Laima Mažiuliene ir Sartų regioninio parko vyr. ekologe Daiva Norkūniene vyko į Rokiškio rajoną stebėti paukščių. Anksti rytą susirinkę vaikai buvo linksmi ir nusiteikę atidžiam pasibuvimui gamtoje. Stebint paukščius niekada negali žinoti, kokių staigmenų tikėtis. Važiuojant keliu laukuose buvo pastebėta visas pulkas gulbių giesmininkių, kurios ruošėsi išskristi į šiltuosius kraštus. Buvo labai įdomu jas stebėti su žiūronais bei teleskopu. Pamatėme itin retą reginį — gulbė ant kaklo turėjo mėlyną žiedą, kuris padeda nustatyti jų migracijos kelius bei kai kuriems jų biologijos faktams tirti. Atvažiavę prie Rokiškio rajono esančių tvenkinių stebėjome įvairiausius paukščius. Aktyvios rudeninės migracijos metu per dieną galima pamatyti iki pusės milijono paukščių, traukiančių į pietus. Stebėjome tokius paukščius, kaip gulbės nebylės, gulbės giesmininkės, rudagalvės kryklės, didžiosios antys, kuoduotosios antys, krykuolės, mažieji kragai, ausuotieji kragai, didieji kormoranai, didieji baltieji garniai, pilkieji garniai, paukštvanagiai, laukiai, paprastosios pempės, rudagalviai kirai, paprastieji kirai, liepsnelės, smilginiai strazdai, ilgauodegės zylės, didžiosios zylės.Labiausiai mus nustebino didžiulis pulkas garnių. Iš viso užfiksavome 20 paukščių rūšių. Sartų regioninio parko vyr. ekologė Daiva Norkūnienė mus supažindino su matytais paukščiais, įdomiai pasakodama apie juos.

Nors oras buvo šiek tiek šaltokas, tačiau tai nesutrukdė moksleiviams domėtis įvairiausiais paukščiais. Visi buvo labai patenkinti, linksmi, įgavę daug svarbių žinių. Labai dėkojame klasės auklėtojai Laimai Mažiulienei, kuri suorganizavo šią išvyką, taip pat reiškiame didelę padėką Daivai Norkūnienei už suteiktas įdomias, naujas žinias apie paukščius. Domėkimės paukščiais, nes jie yra mūsų gamtos dalis.

10 klasės moksleivės

Virginija Davainytė ir Santa Kėblytė