Integruotos pamokos ketvirtokams

pp
    Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos ketvirtos klasės mokiniams gegužės 30 dieną vyko netradicinės pamokos, kurias vedė Šniukštų bibliotekininkė Virginija Petraitienė. Vyko integruotos lietuvių kalbos „Olimpinis sportas. Olimpinės žaidynės“, matematikos „Sporto klube“ ir kūno kultūros „Sportas. Nuo mankštos iki medalio“ pamokos.

    Integruotų pamokų metu bibliotekininkė pasakojo apie savo gyvenimo nelengvą kelią sporto link, sportinius laimėjimus, rodė iškovotus medalius, pasakojo jų atsiradimo istorijas, atsakė į mokinių klausimus, pristatė knygas apie sportą, įdomiai pasakojo apie Olimpines žaidynes, Lietuvos žymius sportininkus - R. Ubartą, V. Alekną, A. Skujytę, R. Meilutytę ir kitus. Mes, ketvirtokai, buvome aktyvūs pamokų dalyviai. Turėjome progą sužinoti apie buvusios sportininkės nuopelnus, įgijome daug naujų žinių apie sportą, mokėmės kurti interviu, formuluoti klausimus, atidžiai klausytis pasakojimų, atsakyti į klausimus, spręsti kryžiažodžius ir tekstinius uždavinius, žaisti judriuosius žaidimus.

Skaityti daugiau...

Išvyka – galimybė pažinti ir patirti

titul 1titul 2

    Gegužės 25-tą dieną (ketvirtadienį) 7-8 klasės mokiniai vyko į tolimą kelionę - Vilnių. Vilnių pasirinkome dėl paprastos priežasties - juk Vilnius šiais metais švenčia savo 700-ąjį gimtadienį. Tai gera proga šį miestą pažinti labiau.

    O pažinome jį žaisdami.... dalyvavome orientaciniame žaidime ,,Vilniaus kodas – Pasaulio paveldas“. Gidei Julijai priminus mums, kas yra UNESCO organizaija ir kaip Vilnius su ja susijęs, pristačius visas žaidimo taisykles ir supažindus su užduotimis, buvome suskirstyti į dvi komandas. Kiekviena gavo 20 užduočių, kurias atlikti turėjome 1,5 valandos. Komandos ieškojo žymių vietų Vilniaus senamiestyje, jų užuominų, turėjo atsakyti į klausimus, nufotografuoti žymias vietas ir pan. Ieškojome šv. Onos bažnyčios, Bernardinų sodo, Vilniaus universiteto kiemų ... tiesa, ne visas užduotis pavyko įveikti. Žaidimo metu galėjome naudotis išmaniuoju telefonu, specialia programėle, patys drąsiausi nepabūgo paprašyti pagalbos pas praeivius. Nors esame ne Vilniaus miesto gyventojai, manau, mums visai neblogai sekėsi, įveikėme daugiau nei pusę užduočių. Visiems susirinkus suskaičiavome taškus. Išsiaiškinome, jog laimėjo pirmoji komanda, ji gavo saldų prizą.

Skaityti daugiau...

Sartukas

ppp
    Gegužės 25 d. mažiausius mūsų mokyklos ugdytinius aplankė Dusetų Kazimiero Būgos ugdymo skyriaus "Sartukas", "Pelėdžiukų" grupės vaikai. Žiūrėjome spektakliukus apie išpuikusią pelytę ir vilko bei paršelio meilę. Šokom, dūkom, lenktyniavome estafetėse. Žinoma, nugalėjo draugystė! Visi gavom po medalį. Ačiū kolegėms ir visiems dalyviams už puikiai praleistą laiką! Iki kitų susitikimų.

Skaityti daugiau...

Poezijos pamoka Antazavės dvare

Tituline
    Penktadienį (gegužės 26 d.) 5-10 klasių mokiniai sugužėjo į Antazavės dvaro salę. Čia vyko tarptautinio poezijos festivalio ,,Poezijos pavasaris 2023“ renginys. Šiemet toks festivalis Lietuvoje surengtas jau 59-tąjį kartą, Antazavės dvare toks renginys vyko pirmą kartą.

    Atvykę svečiai – poetai - labai skirtingus užsiėmimus turintys ir skirtingus darbus dirbantys žmonės, tačiau visus juos vienija poezija, visi jie kuria eiles, kurias ir skaitė susitikimo metu. Kaip sakė renginio vedėja Gražina Urbonaitė ,,poezija – tai požiūris į pasaulį, tai pasaulio supratimas“.

Skaityti daugiau...

Dalyvaujamasis biudžetas: idėja nugalėtoja

tituline
    Mokyklos direktoriaus sudarytai komisijai įvertinus dalyvaujamojo biudžeto pateiktų idėjų pasiūlymų administracinę atitiktį ir nustačius, jog visi pateikti projektai ją atitinka trečiadienį (gegužės 24 d.) mokyklos aktų salėje vyko pasiūlymų idėjų pristatymas. Jas mokyklos bendruomenei pristatė 5-10 klasių komandos. Džiugu, kad visos klasės turėjo ką pasiūlyti ir pristatyti: ,,Poilsio zona I-jo aukšto fojė“ (5 kl.), ,,Nenuobodžauk po pamokų“ (6 kl.), ,,Ofisas mokiniams“ (7 kl.), ,,KamŠviestSpint“ - sporto inventorius“ (8 kl.), ,,Laisvalaikio ir poilsio zona III aukšto patalpose“ (9 kl.), ,,Sporto salės modernizavimas, įrengiant švieslentę“.

Skaityti daugiau...

Pamokos kitose erdvėse

 pp
  Mes, Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos ketvirtos klasės mokiniai, gegužės 24 dieną vykome į Šniukštų biblioteką. Mus pasitiko bibliotekininkė Virginija Petraitienė. Su Manto mama gerai pažįstami jau nuo pirmos klasės, nes ketvirtus metus nuolat bendraujame. Bibliotekoje ir šalia jos vyko dvi netradicinės lietuvių kalbos ir fizinės veiklos pamokos.

    Lietuvių kalbos pamokų „Tarmės“ metu bibliotekininkė supažindino su lietuvių tarmėmis, klausėmės tekstų įrašų aukštaitiška, suvalkietiška, dzūkiška, žemaitiška kalba. Aiškinomės nesuprantamų žodžių reikšmes, skaitėme pasakas ir tekstukus įvairiomis tarmėmis. Atlikome skaitymo suvokimo užduotis, suradome vaizdingus posakius.

Skaityti daugiau...

Pamokos gamtoje

pp
    Ankstų penktadienio rytą išsiruošėme į Tauragnus. Geografijos pamokose mokėmės, kad Tauragnų ežeras yra giliausias Lietuvoje. Atvykę pamatėme ir jo grožį. Taip pat sužinojome apie ežerą ir Tauragnų gyvenvietę daug sklandančių legendų.

    Taurapilį pasiekėme įspūdingu laivu. Laivo kapitonas papasakojo, kad Taurapilyje buvusi apeiginė vieta, čia stovėjo šventovė. Gerai žinomi padavimai apie Taurą ir Sidabrą, apie kunigaikščio Regimanto lankininką, apie slibino guolį.

    Pasiekę krantą, surengėme pikniką.

Skaityti daugiau...

Vingiuotais takais po kalvotąjį Sirvėtos regioninį parką

ppp
    Antradienį, gegužės 23 dieną, mūsų mokyklos trečios ir ketvirtos klasių moksleiviai tobulino pažinimo, socialinės, emocinės bei komunikavimo kompetencijas.

    Mokiniai lankėsi Sirvėtos regioninio parko lankytojų centre. Išklausę gidės Jolitos įdomių pasakojimų ir sakmių apie saugomas regioninio parko teritorijas, susipažinę su mitologinės tematikos centro vidaus moderniomis ekspozicijomis, atsakę į klausimus, atlikę gautas užduotis, keliavo mitologiniu taku. Grožėjomės net septyniolika akmeninių skulptūrų, kuriose žinomi Lietuvos skulptoriai įkūnijo senąsias baltų dievybes bei mitines būtybes. Klausydamiesi gamtos garsų, grožėdamiesi nuostabia aplinka, muzikuodami po atviru dangumi, vaikai įgijo ne tik naujų žinių, bet ir mokėsi saugoti gamtą, paveldo objektus bei tinkamai elgtis gamtoje. Apžiūrėjo ir nuostabią „Liepų pavėsinę“.

Skaityti daugiau...

Savanorystė: kodėl verta?

titulinė 1titulinė 2

    Ketvirtadienį (gegužės 18 d.) mūsų mokykloje svečiavosi VŠĮ ,,Ne imti, bet duoti” Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) mentorė Toma Dvilevičienė, Zarasų rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Julija Goštautaitė- Adomavičienė bei mūsų mokyklos buvusios mokinės, šiuo metu Zarasų ,,Ąžuolo” gimnazijos mokinės, JST savanorės Neringa Galvydytė ir Gabija Trainytė. Susitikimas buvo skirtas savanorystei, o jo tema ,,Savanorystė: kodėl verta?”.

Skaityti daugiau...

Prie Jono Meko skulptūros

ppp
    Mūsų mokykloje jau tapo tradicija pamokas apie savitą poetą, publicistą Joną Meką rengti Šviesių žmonių parkelyje prie šios spalvingos asmenybės skulptūros.

    Ir šį pavasarį mes rinkome medžiagą apie poetą, filmų kūrėją, vieną iš „Fluxus“ judėjimo iniciatorių Joną Meką. Parengtus pranešimus pristatėme klasėje. O aptarti Jono Meko „Laiškus iš Niekur“ ėjome į gamtą, prie skulptūros. Susėdę ant mokytojos patiesto pleduko, skaitėme pasirinktas įdomiausias laiškų eilutes, kalbėjomės apie autoriaus pabrėžiamas vertybes, keliavimo ir kelionių svarbą, ką jis mano apie Lietuvą, pasaulį ir tą vietą, kurioje pats gyvena.

Skaityti daugiau...

Išvyka

1 pp
    Penktadienį (t. y. gegužės 12 d.) mūsų mokyklos trečios ir ketvirtos klasių moksleiviai tobulino pažinimo, asmenines, socialines bei kūrybingumo kompetencijas kitoje aplinkoje.

    Mokiniai lankėsi Sartų regioninio parko lankytojų centre. Pasiklausę specialisto Rimvydo Striškos įdomaus pasakojimo, patys ieškojo informacijos terminaluose, interaktyviuose stenduose; klausėsi gamtos atkuriamų garsų; buvo įdomu, sukant prie stalo pritvirtintus dviračio pedalus, generuoti elektros energiją, kuri apšviečia stale įkomponuotą Sartų ežero formą; žiūrėjo filmuotą medžiagą apie žirgų lenktynes, kurių tradicija siekia daugiau kaip 100 metų.

Skaityti daugiau...

Pavasarinė edukacija „Viskas apie mozaiką“

20230515 112554 ppp
    Gegužės15 dieną mūsų mokyklos 4 klasės moksleiviams vyko edukacinis užsiėmimas „Viskas apie mozaiką“, kurį vedė Marijos mama Kristina Ballouard. Į planuotą veiklą įsitraukė ir keletas mamų, norėjusių sukurti mozaiką sau ir dalyvauti su savo vaikais kūrybinėje veikloje.

Skaityti daugiau...

Kūrybinio rašymo edukacija su rašytoja Ilona Ežerinyte

ppp
    Gegužės 15 d. mūsų mokyklos 7, 8 ir 9 klasės mokiniai dalyvavo neįprastoje lietuvių kalbos edukacinėje pamokoje „O jeigu sukurtume bestselerį“, kurią vedė pedagogė, vaikų ir paauglių literatūros rašytoja Ilona Ežerinytė (pagal Kultūros paso programą).

    Pamokos pradžioje rašytoja pateikė keletą svarbių savo biografijos faktų, papasakojo apie kūrybinio kelio pradžią, savo sukurtas knygas vaikams ir paaugliams. Pristatė, kas yra bestseleris, atskleidė paslaptį, kaip sukurti gerą bestselerį. Edukacijos metu turėjome žaismingas užduotis atlikti per kelias sekundes ir užrašyti nedideliuose popieriaus lapeliuose. Užduotys skatino mąstyti, sukėlė gerų emocijų bei parodė, kaip galima jas skirtingai įveikti. Mums ypač patiko nenuspėjama pamokos eiga, kadangi parašius trumpą istorijos epizodą lapeliai būdavo surenkami ir ištraukiamas vienas, kuriuo naudojantis pasakojimas buvo tęsiamas. Kiekvienas stengėmės sukurti kuo įtaigesnį pasakojimą ir vylėmės, kad būtent kažkurio iš mūsų versija papildys kuriamą bestselerį.

Skaityti daugiau...

Ir mūsų mokykloje Europos diena

tituline
    Gegužės 9-toji Europoje minima kaip Europos diena. Šią dieną pažymėjome ir mūsų mokykloje.

    Mes, 7 klasės mokiniai, kaip ir kitų Lietuvos mokyklų moksleiviai, dalyvavome Europos egzamine 2023. Prie mūsų prisijungė ir kiti mokiniai (5-8 ir 9-10 kl.). Jame dalyvaujame jau ne pirmą kartą. Kasmet sužinome vis daugiau apie Europos Sąjungą, jos simbolius, gyvenimą Europos Sąjungoje, kaip ji yra valdoma, aktualiausias Europos problemas.

Skaityti daugiau...

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2023  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla